foto: Shutterstock
Miltus iesijā bļodā kaudzītē. Vidū izveido iedobīti un ieber sāli. Iesit olu, uzmanīgi ielej eļļu un ūdeni. Rūpīgi samīci gludu mīklu un atstāj uz kādām 20 minūtēm.
Tikmēr gaļu sagriez gabaliņos un samal. Ja gribas vijīgāku konsistenci, samal vēl vienu reizi. Nomizotu sīpolu sarīvē un pievieno gaļai. Pielej ūdeni, pieber sāli un piparus un samīci.
Mīklu sadali 6 daļās. Vienu daļu liec uz miltaina dēlīša un izveltnē plānu.
Ar tējkaroti liec pildījuma kaudzītes uz mīklas – vienādā attālumā citu no citas. Katrā kaudzītē iespied pa 1–2 dzērvenēm.
Izveltnē otru mīklas porciju un pārklāj pāri pildījumam. Tad vai nu ar atbilstoša lieluma cepumu veidnīti, vai glāzi izspied apaļus pelmeņus un nolīdzini maliņas. Tāpat rīkojies ar pārējām mīklas porcijām.
Lielā katlā uzvāri ūdeni un pieber sāli. Pa porcijām (atkarībā no katla izmēra) liec iekšā pelmeņus un vāri 8–10 minūtes.
Ņem vērā! ▪ Mīklu nevajadzētu izveltnēt par plānu, ja tādā pildījuma porcija būs prāvāka, pelmenis pārplīsīs. ▪ Lieliski, ja no agrākiem laikiem mājās saglabājies speciālais, pelmeņu veidošanai paredzētais režģis – ar to ātri un vienkārši vienā reizē var izspiest veselu porciju pelmeņu. Tikpat labi noder arī tagad veikalos nopērkamās veidnes, kas domātas ravioli gatavošanai. ▪ Kad pelmeņi izņemti no ūdens ar putu karoti, tie rūpīgi jānotecina, lai nebūtu slapji un bezgaršīgi. ▪ Bagātīgāka garša būs nevis ūdenī, bet buljonā vārītiem pelmeņiem.