Vēršas tiesā pret festivāla rīkotājiem, kuri bagātu ļaužu brīvdienas pārvērta par elli
Pret bēdīgi slavenā "Fyre" festivāla organizatoriem, kuru rīkotais pasākums pagājušajā nedēļā cieta kaunpilnu fiasko, iesniegta prasība tiesā par 100 miljoniem ASV dolāru, ziņo ārvalstu prese.
Luksusa festivāls Bahamās izvēršas par dubļainu elli ar sliktu ēdienu
Luksusa festivāls Bahamās izvēršas par dubļainu elli ar sliktu ēdienu
Pret rīkotājiem iesniegta prasība par krāpšanu, norādot, ka mūzikas festivālā bija "ūdens, pārtikas, pajumtes un medicīniskās palīdzības trūkums, kas radīja bīstamu un satraukuma pilnu situāciju apmeklētāju vidū, kuri pēkšņi atskārta, ka atrodas uz neapdzīvotas salas bez elementāriem izdzīvošanas krājumiem".
Prasību savā un citu apmeklētāju vārdā iesniedzis kāds Daniels Jungs, kurš norāda - festivāls tika reklamēts kā supermodeļu pārpildīts luksusa izklaides pasākums, taču realitātē vairāk līdzinājās "Bada spēlēm". Jungs par savu biļeti uz šo pasākumu samaksāja 2000 dolāru.
Pasākums tika plaši reklamēts, video rullīšos atrādot tirkīzzilu ūdeni Bahamu piekrastē, izskatīgas modeles, kuras izbauda paradīzes salu, un solīja luksusu, kādu līdz šim nav nodrošinājuši citi mūzikas festivāli. Apmeklētāji tam visam noticēja un bija droši, ka ir ceļā uz gadsimta ballīti, tomēr realitāte izrādījās daudz skarbāka.
Pasākuma reklāma
Par ko ir stāsts?
Plašsaziņas līdzekļus un sociālos medijus piektdien pāršalca ziņa, ka festivāls, kurš norisinājās uz neapdzīvotas salas Bahamās, kas kādreiz piederējusi kolumbiešu narkobaronam Pablo Eskobaram, pārvērties par katastrofu.
"Bagātie "Instagram" bērni nonākuši Bada spēlēs", par notikumu pavērsienu rakstīja "Telegraph".
Biļetes uz šo festivālu maksājušas līdz pat 12 000 dolāru un viens no tā organizētājiem bija populārais reperis "Ja Rule". Pasākumam bija jānotiek divas nedēļas nogales pēc kārtas.
Festivāla apmeklētājiem tika sasolīts, ka pasākumā viņi varēs baudīt mūziku, mākslu un labu ēdienu. Tāpat bija paredzēts, ka biļetes cenā ir iekļauta vieta privātajā lidmašīnā, kas nogādātu cilvēkus uz salas. Vēlāk izrādījās, ka lidojumus, kuri tika īstenoti no dažādām starptautiskajām lidostām, izpilda parasto komerckompāniju čārterlidmašīnas.
Izrādās, vairāki reisi pat tika atcelti un cilvēki līdz salai tā arī nenokļuva. "Vice News" vēstīja - iespējams, šiem ballētājiem paveicās visvairāk, jo tie apmeklētāji, kas nokļuva galamērķī, bija spiesti secināt - luksusa naktsmītņu vietā ir parastas teltis, infrastruktūra neatbilst solītajam, turklāt nav nekādas skaidrības, kā tikt prom.
Cilvēki sociālajos tīklos ziņoja, ka pasākums ir "totāla izgāšanās", arī ēdiena kvalitāte ne tuvu nav solītajai - restorānu klases maltīšu vietā cilvēkiem pasniegtas apšaubāma izskata siermaizes, uz kurām kāru aci meta apkārt klīstošie suņi.
Viena no galvenajām festivāla grupām bija "Blink-182", taču viņi, izdzirdot, ka festivālā izcēlušās nekārtības, nolēma tomēr neuzstāties.
Neilgi pēc ierašanās, daudzi jaunieši gluži vienkārši nolēma doties projām, tomēr lidostā satika piktu ļaužu baru, kuru iecere bija līdzīga, taču, ne tik vienkārši īstenojama, jo vietu visiem nepietika.
Paši organizatori, taisnojoties par notikušo, norādīja, ka vainīga ir dažādu apstākļu sakritība. Rīkotāji atzina, ka infrastruktūra nebija laicīgi sakārtota un galu galā kontrole pār notiekošo tika zaudēta.
Festivāls, saprotams, tika atcelts, pēc kā rīkotāji, kā viņi paši sacīja, aktīvi metās čārterreisu organizēšanā.
Cilvēkiem tiek solīta naudas atmaksa.
Sociālajos tīklos tikmēr valdīja liela jautrība - cilvēki nespēja beigt izsmiet bagātos bērniņus, kuri, kā rakstīja daži tvītotāji, beidzot spiesti saskarties ar pirmajām lielajām dzīves grūtībām.