foto: LETA
FOTO: Valsts prezidents Lāčplēša dienā īpaši sveic valsts aizsardzības dienesta karavīrus
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs (no kreisās) un Valsts prezidenta adjutants Intars Foršū piedalās Nacionālo bruņoto spēku svinīgās Godasardzes maiņas ceremonijā pie Rīgas pils.
Politika
2023. gada 11. novembris, 18:45

FOTO: Valsts prezidents Lāčplēša dienā īpaši sveic valsts aizsardzības dienesta karavīrus

Jauns.lv/LETA

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Lāčplēša dienā īpaši sveic valsts aizsardzības dienesta karavīrus.

"Sveicu visus Lāčplēša dienā, paldies karavīriem, robežsargiem, zemessargiem un policistiem, kuri sargā mūsu valsts robežu un drošību! Īpašs sveiciens mūsu jaunajiem lāčplēšiem - Valsts aizsardzības dienesta karavīriem! Gods kalpot Latvijai," tviterī norādījis prezidents.

Sestdien Rinkēvičs, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, arī nolika vainagu Rīgas Brāļu kapos.

Valsts prezidents noliek vainagu Rīgas Brāļu kapos

Sestdien Rinkēvičs, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, arī nolika vainagu Rīgas Brāļu kapos.

gallery icon
48

Jau ziņots, ka Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 3.novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919.gada 11.novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums - Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi - "Par Latviju". Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Neatkarības karā vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas - Krievijas miera līgums. 11.augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.