Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vakars pirms "lokdauna" 20. oktobrī. (Foto: Juris Rozenbergs)

Precizēts atļauto tirdzniecības vietu saraksts "lokdauna" laikā

Politika
26. oktobrī 16:59 2021. gada 26. oktobrī 16:59
  Jauns.lv / LETA
Valdība otrdien atbalstīja grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, tostarp skaidrāk precizējot atļauto tirdzniecības vietu sarakstu stingro ierobežojumu laikā līdz 15. novembrim.

Ar grozījumiem precizēts pārtikas veikala definējums. Ja līdz šim grozījumos bija paredzēts, ka tirdzniecības pakalpojumus klātienē sniedz preču veikali, kur 70% no preču sortimenta ir pārtikas preces, tad ar grozījumiem noteikts, ka to dara pārtikas veikalos, kur 70% no sortimenta ir pārtikas preces, higiēnas preces, dzīvnieku barība un preses izdevumi.

Tāpat līdzšinējie preču veikali, kur 70% no preču sortimenta ir higiēnas preces, ar grozījumiem definēti kā higiēnas preču veikali, kur 70% no preču sortimenta ir higiēnas preces.

Vienlaikus nosacījums par to, ka tirdzniecības pakalpojumus klātienē var sniegt aptiekas un veterinārās aptiekas ar grozījumiem precizēts uz medicīnas preču tirdzniecības vietām, kur vismaz 90% no preču sortimenta ir medicīnas preces, un aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas.

Tikmēr telekomunikāciju preču un pakalpojumu vietas ārkārtējās situācijas rīkojumā turpmāk būs definētas kā datoru, to perifēro iekārtu un programmatūras, kā arī telekomunikācijas iekārtu veikali.

Savukārt, lai nodrošinātu, ka netiek aizliegta preču tirdzniecība, izmantojot distances saziņas līdzekļus, arī vairumtirdzniecībā, precizēts, ka šādu pakalpojumu var sniegt tirdzniecībā strādājošie, ne tikai mazumtirdzniecības veikali.

Vienlaikus, lai novērstu atšķirīgas interpretācijas iespējas par to, vai distances tirdzniecībā pasūtītās preces var izsniegt ārpus tirdzniecības telpām, piemēram, tirdzniecības centra gaitenī, vai tomēr tikai ārpus telpām, grozījumos skaidri definēts, ka "ārpus tirdzniecības telpām" nozīmē ārpus tirdzniecības ēkas.

Jau vēstīts, ka līdz 15. novembrim Latvijā spēkā ir stingri Covid-19 ierobežojumi.

 

Citi šobrīd lasa

Visdīvainākā mūsdienās izdotā grāmata: noslēpumainā Ziemeļkorejas Bībele
Kur tagad ir un kā jūtas nolaupītais baltkrievu opozīcijas žurnālists Romāns Protasevičs 2
Ventspilī ar svešu siekalu palīdzību dabūti pozitīvi Covid-19 testi un pārslimošanas sertifikāti 1
Pievienot komentāru

Друг журналист о смерти Градского: "Это был один из самых страшных уходов на моих глазах" 1

Состояние так и не улучшилось: Ольга Бузова вернулась в больницу