Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kardiologs Ērglis neiesaka antivielu testus, bet iesaka atvērt robežas bagātajiem skandināviem 23

Viedokļi
15. maijā 15:17 2020. gada 15. maijā 15:17
  Jauns.lv
„Pašreiz mums ir svarīgi attaisīt robežas ar Skandināviju un mūsu Baltijas valstīm. Ja mēs dabūsim bagātos skandināvus, tad mēs redzēsim, vai Latvija būs ieguvēja vai nē. COVID – 19 nav nekāds pasaules gals, tas reiz beigsies, kad mēs zināsim, ko ar to darīt,” par krīzes laika ierobežojumiem un iespējām RīgaTV 24 raidījumā „Preses Klubs” sacīja kardiologs, LZA (Latvijas Zinātņu akadēmija) viceprezidents Andrejs Ērglis.

Runājot par diskusijām, kas pēdējā laikā raisās ap valstī pieejamajiem antivielu testiem, Ērglis ir skeptisks: „Mūsu infektologi neiesaka veikt antivielu testu uz COVID-19, jo ir tik daudz dažādu blakus iespēju. Mēs par testiem nezinām pietiekami daudz, lai kaut ko konkrētu varētu pateikt. Teorētiski vajadzētu būt tā - ja ir pārslimots COVID–19 un veicot šo testu, tas ir pozitīvs, un noskaidrojot, ka cilvēks inficēt citus nevar, teorētiski varētu nebaidīties pielipināt to citiem, bet tā ir tikai teorija,” brīdina LZA viceprezidents.

„Es piekrītu mūsu un citiem zinātniekiem, ka ir pārāk daudz nezināmā, lai mēs varētu ieteikt veikt šos testus. Šis tests plašām masām nav lietojams,” uzskata Ērglis.

Pēc Ērgļa domām šī krīze ir fenomenāla iespēja nevis katastrofa, un ir jāmācās, lai nākotnē nekas tāds neatkārtotos.

Kardiologs arī uzskata, ka Latvijai ir nepieciešams kas līdzīgs civilās aizsardzības štābam, kas skaidri un gaiši iedzīvotājiem norāda, kas ir jādara, lai ierobežotu COVID – 19 izplatību. Tas esot nepieciešams, lai pakāpeniski mīkstinātu valstī esošos ierobežojumus.

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
Horvātija bez ierobežojumiem atver robežu Latvijas pilsoņiem
Vīrietis satiek agresīvu ēdiena kurjeru, kurš latviski nesaprot ne vārda 29
Skatīt visus komentārus

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме