Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Izvilkta Lietuvā lielākā karpa 7

Sabiedrība
2009. gada 14. jūnijā 16:02 2009. gada 14. jūnijā 16:02
Aizvadītās nedēļas nogalē Lietuvā noķerta lielākā līdz šim kaimiņvalstī zināmā spoguļkarpa – tā svērusi 20,9 kilogramus.

Lielās karpas Lietuvas rekords – 20,9 kg smaga karpa. Uzmanīgi, ka neaprij kā šuneli mazu!
Veiksmīgais makšķernieks bijis Zbigņevs Balkovskis, kurš pieteicis rekordu Lietuvas kultūras fonda aģentūrai „Factum” un palaidis lielo lomu atpakaļ ezerā, jo to prasa makšķernieka goda kodekss, turklāt tik lielas zivs gaļa nemēdz būt garšīga.
Makšķernieks Andijs Komornickis ar savu lomu – 41,2 kg ir pasaules karpas rekords. Šī zivs noķerta pērn kādā Francijas karpu ezerā.

Jāteic, ka Lietuvas lielākā karpa tikai mazliet apsteidz Latvijas karpu rekordu, kas ir 20,5 kg. Tik lieli „kukaiņi” noķerti pirms vairākiem gadiem Juglas ezerā un Ventā, taču runā, ka Latvijā esot izvilkta arī teju 30 kg smaga karpa, taču šis fakts nav oficiāli apstiprināts un reģistrēts kā rekords.

Toties skaidri zināms ir pasaules rekords karpu makšķerēšanā. Pērn 30. oktobrī Francijas karpu ezerā „Graviers” izvilkta 41,2 kg smaga karpa, kas bijusi vecumā ap 18 gadiem. Interesanti, ka tā esot bijusi tā pati, kas noķerta gadu iepriekš, tikai tad tā svērusi 39 kilogramus. Interesanti, cik smaga šī zivs būs pēc vairākiem gadiem, jo zināms, ka karpu mūžs ir ap 25 gadiem?

Juris Vaidakovs/ Foto: ELTA/LETA, fishingmagic.com

Citi šobrīd lasa

Kā ātri un vienkārši pagatavot sieru - un kur pēc tam likt sūkalas
7 lietas, kurām nav jāatrodas virtuvē uz darba virsmas
Vedot princi Viljamu un Keitu uz pasākumu, pavadošais konvojs notriecis 83 gadus vecu sievieti, kura kritiskā stāvoklī nogādāta slimnīcā 1
Skatīt visus komentārus

Почему Гарри носит обручальное кольцо, а Уильям нет: комментарий дворца

«Мисс Москва-2015» Оксана Воеводина рассказала, как начался ее роман с королем Малайзии