foto: LETA
Serjoginam Latvijas labākais sasniegums piecu kilometru skrējienā Barselonā; Caunei piektā vieta ar personisko rekordu
Dmitrijs Serjogins "Rimi" Rīgas maratonā
Citi sporta veidi
2022. gada 31. decembris, 21:43

Serjoginam Latvijas labākais sasniegums piecu kilometru skrējienā Barselonā; Caunei piektā vieta ar personisko rekordu

Jauns.lv/LETA

Latvijas vieglatlēts Dmitrijs Serjogins sestdien Barselonā ar jaunu Latvijas labāko sasniegumu piecu kilometru skrējienā šosejā ierindojās 17.vietā, bet Agate Caune ar jaunu personisko rekordu izcīnīja piekto vietu.

Serjogins finišēja ar laiku 14 minūtes un 20 sekundes, kas ir par divām sekundēm labāks nekā Latvijas līdzšinējais labākais sasniegums, kas kopš 2007.gada piederēja Marekam Florošekam.

Uzvaru ar laiku 13 minūtes un 25 sekundes izcīnīja etiopietis Adisu Girma, par piecām sekundēm apsteidzot mājinieku Iliasu Fifu un par sešām sekundēm - šveicieti Jonasu Raesu.

18 gadus vecā valmieriete Caune, kura Spānijā aizvada treniņnometni, finišēja 15 minūtēs un 44 sekundēs, par 16 sekundēm uzlabojot personisko rekordu, kas septembrī tika sasniegts Mārupē.

Sieviešu konkurencē uzvarēja pasaules čempionāta telpās bronzas medaļas ieguvēja 3000 metros etiopiete Edžgajehu Taje, kas finišēja 14 minūtēs un 21 sekundē, skrējienā kopā ar vīriešiem ieņemot 18.vietu un finišējot tieši aiz Serjogina, kurš distanci veica par sekundi ātrāk.

Pirms gada etiopiete Barselonā ar divas sekundes ātrāku skrējienu uzvarēja, fiksējot jaunu pasaules labāko sasniegumu šajā disciplīnā.

Otro vietu ieņēma šā gada Eiropas čempione šajā distancē stadionā vāciete Konstance Klosterhalfena (14:52), trešo - divkārtējā Eiropas meistarsacīkšu bronzas ieguvēja dažādās skriešanas disciplīnās norvēģiete Karulīne Bjerkeli Grevdāla (15:06), bet astoņas sekundes pirms valmierietes finišēja kenijiete Mirijama Čebeta.

Piecu kilometru skrējienā finišēja 39 skrējēji.