BK „Ventspils” izcīna smagu uzvaru Portugālē
2011. gada 16. februāris, 08:45

Latvijas basketbola klubs "Ventspils" Eiropas Izaicinājuma kausa otrā posma ceturtajā spēlē otrdien ar rezultātu 74:71 (22:14, 18:25, 19:17, 15:13) izbraukumā sīvā cīņā pieveica Portugāles vienību Lisabonas "Benfica".

Rezultatīvākais Latvijas kluba rindās ar 27 gūtajiem punktiem bija Oricevejinmi Efedžuku, bet ar 14 punktiem izcēlās Rašads Andersons. Tikmēr „Benfica” vienībā 15 punktus guva Antoniu Tavarešs.

Jau no paša mača sākuma nelielu vadību ieguva "Ventspils" komanda, lielāko pārsvaru pirmajā ceturtdaļā sasniedzot tās izskaņā, kad divreiz izvirzījās vadībā ar astoņiem punktiem (20:12, 22:14). Otrās ceturtdaļas sākumā tika panākts arī desmit punktu pārsvars, tomēr pēc tam, kad tas tika paveikts otro reizi (28:18), mājinieki guva 11 bezatbildes punktus, pārņemot vadību ar 29:28. Nākamos septiņus punktus atkal guva ventspilnieki, tomēr pēc pirmā puslaika viņiem bija minimāls pārsvars - 40:39.

Trešajā ceturtdaļa turpinājās sīvā cīņā un lielākais bija "Benfica" komandas iegūtais četru punktu pārsvars, bet pirms pēdējām desmit minūtēm ventspilnieki atradās vadībā ar 59:56. Izšķirošā spēles daļa sākās ar nerezultatīvu sniegumu un pēc trīs spēlētām minūtēm vienīgo punktu bija guvis Artūrs Bērziņš. Turpinājumā atvērās Efedžuku, kurš dažu minūšu laikā guva astoņus punktus, tomēr drošu pārsvaru ventspilnieki nespēja iegūt. Pēc Māra Gulbja neprecīza uzbrukuma pie rezultāta 72:71, četras sekundes pirms cīņas beigām bumbu ieguva portugāļi, tomēr viņu steiga bija nesekmīga un Jānis Strēlnieks pārtvēra bumbu, ļaujot Efedžuku ar vēl diviem punktiem uzstādīt cīņas gala rezultātu.

Otrajā K apakšgrupas ceturtās kārtas mačā Francijas vienība "BCM Gravelines" ar 94:87 pārspēja Zviedrijas komandu Norčēpingas "Dolphins". Vēl divas ar pusi minūtes pirms mača beigām "BCM Gravelines" atradās vadībā tikai ar 82:81, bet beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Līdz ar to K apakšgrupas kopvērtējumā pēc četrām spēļu kārtām pirmo vietu ar četrām uzvarām ieņem "BCM Gravelines" komanda, kurai ar divām uzvarām seko ventspilnieki, bet pa vienam panākumam izcīnījušas "Dolphins" un "Benfica" komandas.

Kā ziņots, turnīra otrā posma pirmajā mačā "Ventspils" savā laukumā ar rezultātu 100:65 pārliecinoši uzvarēja "Benfica" basketbolistus, pēc tam ar 75:77 izbraukumā piekāpās "Dolphins" komandai, bet trešās kārtas mačā Latvijas klubs ar 70:74 viesos zaudēja "BCM Gravelines" vienībai.

Jau vēstīts, ka "Ventspils" komanda 5.februārī no galvenā trenera amata atlaida lietuviešu speciālistu Alģirdu Brazi. Pagaidām komandas galvenā trenera pienākumus veic līdzšinējais lietuviešu speciālista asistents Guntis Endzels.

Otrajā posmā 16 komandas sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām un aizvada divu apļu turnīru, pa reizei sacenšoties mājās un izbraukumā. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.