Gorkšam pirmie vārti "Reading" uzvarā pār bijušo klubu
Kaspars Gorkšs guva vārtus pret klubu, kurš pirms gada Latvijas izlases kapteini izbrāķēja.
2012. gada 27. septembris, 00:05

Savus pirmos vārtus Anglijas premjerlīgas futbola čempionāta kluba "Reading" labā trešdien guva Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, bet viņa pārstāvētā vienība Anglijas Līgas kausa mačā uzvarēja latvieša bijušo klubu "Queen Park Rangers" (QPR).

Aizvadītajā Līgas kausa trešās kārtas mačā "Reading" viesos svinēja panākumu ar 3:2 (1:1).

Latviešu centra aizsargs laukumā pavadīja visu spēli, bet 16.minūtē pēc soda sitiena izspēles ar galvu guva savus pirmos vārtus kluba rindās.

Izrādot cieņu pret savu bijušo klubu, Gorkšs atteicās svinēt vārtu guvumu, par ko izpelnījās aplausus no QPR līdzjutējiem.

Pirms Gorkša gūtajiem vārtiem mājiniekus vadībā bija izvirzījis Deivids Hoilets. Otrā puslaika izskaņā francūzis Džibrils Sisē vadībā vēlreiz izvirzīja QPR komandu, tomēr Nikija Šourija un krieva Pāvela Pogrebņaka vārti attiecīgi 76. un 81.minūtē "Reading" komandai dāvāja uzvaru.

Kā ziņots, Gorkšs ir pirmais Latvijas spēlētājs nepilnu astoņu gadu laikā, kurš devies laukumā premjerlīgas spēlēs. Neviens Latvijas futbolists premjerlīgas mačā nebija piedalījies kopš 2004./2005.gada sezonas, kad "Southampton" komandu pārstāvēja Marians Pahars, tomēr viņš cīnījās ar daudzām traumām.

Gorkša pārstāvētā "Reading" komanda pagājušajā sezonā triumfēja Anglijas otrās spēcīgākās futbola līgas - "Championship" - turnīrā, tādējādi nodrošinot vietu šīs sezonas premjerlīgas čempionātā.

"Reading" komanda premjerlīgā atgriezusies pēc četru sezonu pārtraukuma.

Gorkšs "Reading" komandai pievienojās neilgi pēc pagājušās sezonas sākuma, kad viņu pārdeva premjerlīgas vienība QPR. Zīmīgi, ka pirms tam Gorkšs palīdzēja arī QPR komandai sasniegt premjerlīgu, tomēr nākamās sezonas sākumā viņš vienībai izrādījās lieks.

Aizvadītajā sezonā Gorkšs "Reading" sastāvā piedalījās 42 spēlēs, gūstot trīs vārtus.

Pievienojoties "Reading", ar 31 gadus veco Gorkšu tika noslēgts līgums uz trijiem gadiem.

LETA/Foto: AFP/LETA