Pasaulē
2023. gada 7. maijs, 10:22

Teksasā apšaudē lielveikalā nogalināti astoņi cilvēki

Jauns.lv/LETA

Kāda vīrieša sarīkotā apšaudē vienā no Teksasas iepirkšanās centriem sestdien nogalināti vismaz astoņi cilvēki, bet vēl vairāki citi guvuši ievainojumus.

Kā redzams novērošanas videokameru ierakstos, šāvējs novietojis savu automašīnu iepirkšanās centra stāvvietā un atklājis uguni uz garāmgājējiem.

Kāds policists, kas atradās notikuma vietā cita izsaukuma dēļ, ātri reaģējis uz incidentu un šāvēju "neitralizējis", teikts policijas paziņojumā.

Ziņas par nošautā uzbrucēja identitāti pagaidām nav nodotas atklātībai.

Seši no iepirkšanās centra apmeklētājiem tika nogalināti uz vietas, bet vēl divi mira slimnīcā.Vēl trīs cietušie atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī.

Alenas iepirkšanās centrs "Premium Outlets", kur plkst.15.30 (plkst 23.30 pēc Latvijas laika) izcēlās apšaude, atrodas 55 kilometrus uz ziemeļiem no Dalasas.

Sākotnēji pastāvēja aizdomas, ka bijis vēl otrs šāvējs, taču vēlāk policija paziņoja, ka uzbrucējs, kas bija tērpies militāra parauga uniformā, domājams, rīkojies viens pats.

ASV, kur apritē esošo šaujamieroču skaits pārsniedz iedzīvotāju skaitu, ir pasaulē visaugstākais nāves gadījumu skaits šaujamieroču pielietošanas rezultātā.

2021.gadā tas sasniedza 49 000, kamēr gadu iepriekš tika reģistrēti 45 000 šādi nāves gadījumi.

Kopš gada sākuma ASV notikušās jau 195 masu apšaudes, par kādam tiek atzīti incidenti, kuros ievainoti vai nošauti vismaz četri cilvēki.