Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Ziņojums: puse no Londonā dzīvojošajiem krieviem ir Maskavas informatori 71

Ārzemēs
2018. gada 6. novembrī 08:53 2018. gada 6. novembrī 08:53
  Jauns.lv / LETA
Puse no Londonā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem ir Maskavas informatori, apgalvoja britu domnīca "Henry Jackson Society" pirmdien publicētā ziņojumā, kuru atbalstīja bijušais britu Slepenā izlūkdienesta (MI6) vadītājs.

"Saskaņā ar labi informētu izlūkošanas avotu ziņām, Krievijai Lielbritānijā ir ap 200 izlūkošanas virsnieku, kas pārrauga vairāk nekā 500 aģentus," teikts šajā ziņojumā. Tajā arī apgalvots, ka puse no Londonā dzīvojošajiem 150 000 Krievijas pilsoņiem ir vai ir bijuši Maskavas informatori.

Ziņojums publicēts pēc šogad Anglijā notikušās Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanas, ko Lielbritānija uzskata par Krievijas aģentu īstenotu uzbrukumu. "Lai gan uzmanības centrā nonāk atentāti un atentātu mēģinājumi, tie vienkārši ir aisberga virsotne," brīdināja ziņojuma autors.

"Krievija ir iesaistīta visu veidu darbībās, kas asociējas ar aktīviem pasākumiem ... ieskaitot spiegošanu. Un Lielbritānija šķiet slikti sagatavota, lai tiktu galā ar to," teikts ziņojumā.

"Lielbritānijas drošības politika pārāk ilgi ir vadījusies pēc naiva pieņēmuma, ka Krievija atteikusies no savas Aukstā kara attieksmes. Šis ziņojums parāda, ka Krievijas spiegi ir tikpat nekaunīgi, kā tie jebkad bijuši," brīdināja ziņojuma autors.

Bijušais MI6 vadītājs Ričards Dīrlavs sacīja, ka būtu labi "ieklausīties šī ziņojuma brīdinājumos". "Rietumiem vajag atmosties uz draudiem, ko rada [Krievijas prezidents] Vladimirs Putins un viņa korumpētā un brutālā diktatūra," viņš piebilda.

Citi šobrīd lasa

Sipeniecei šodien 50! Kā Jaunpils Baibiņa izauga par zvaigzni 13
FOTO: gaidībās esošā šovu zvaigzne Magone prezentē savu dzejas grāmatu 10
Apkaunojošs misēklis: Latvijas basketbola izlases viens no līderiem spiests doties laukumā ar cita spēlētāja uzvārdu uz muguras
Tēmas: Londona, Krievija
Skatīt visus komentārus

Гвинет Пэлтроу, Деми Мур, Кейт Хадсон и возлюбленная Киану Ривза вышли в свет без макияжа

Джулия Ванг: "Самый большой начальник перестал любить Дмитрия Шепелева"