foto: Ekrānuzņēmums
"Samsung" mantiniekam piespriež piecu gadu cietumsodu
"Samsung" mantinieku Ļi Džējonu nogādā tiesā.
Pasaulē
2017. gada 25. augusts, 17:02

"Samsung" mantiniekam piespriež piecu gadu cietumsodu

LETA

Dienvidkorejas tiesa piektdien piespriedusi piecu gadu cietumsodu rūpniecības konglomerāta "Samsung" mantiniekam Ļi Džējonam par kukuļdošanu un citiem likumpārkāpumiem, kas saistīti ar korupcijas skandālu, kurš noveda pie valsts prezidentes Pakas Gunhje impīčmenta.

"Samsung Electronics" vicepriekšsēdētājs Ļi notiesāts par kukuļošanu, zagtu līdzekļu slēpšanu, līdzekļu izšķērdēšanu un nepatiesas liecības sniegšanu. Prokurori bija pieprasījuši piespriest 12 gadu cietumsodu.

Ļi ir firmas "Samsung Electronics" uzraudzības padomes priekšsēdētāja vietnieks un konglomerāta "Samsung Group" uzraudzības padomes priekšsēdētāja Ļi Kunhi vienīgais dēls.

foto: Ekrānuzņēmums
"Samsung" mantinieku Ļi Džējonu nogādā tiesā.

Dienvidkorejas parlaments 9.decembrī nobalsoja par Pakas impīčmentu, jo viņa iesaistīta korupcijas skandālā, ko izraisīja ziņas, ka viņa esot izdarījusi spiedienu uz lielajiem uzņēmumiem, lai tie ziedotu desmitiem miljonu eiro vērtas summas prezidentes draudzenes Čojas Sunsilas vadītajiem fondiem.

"Samsung" ir lielākais ziedotājs Čojas fondiem un tiek turēts aizdomās arī par Čojas meitas jāšanas treniņu sponsorēšanu Vācijā apmaiņā pret pakalpojumiem.

Prokurori apgalvoja, ka Ļi devis Pakai un Čojai kukuļus 35 miljonu eiro apmērā, lai iegūtu valsts atbalstu pretrunīgi vērtētajai divu "Samsung" kompāniju apvienošanai 2015.gadā.

"Samsung" tik tikko panāca akcionāru piekrišanu šīs grupas kompāniju "Samsung C&T" un "Cheil Industries" apvienošanai.

Apvienošanās pretinieki uzskata, ka tā netaisni devusi labumu "Samsung" dibinātāju ģimenēm, kaitējot mazākuma akcionāriem. Tomēr Nacionālais pensiju dienests, kas ir trešais lielākais pensiju fonds pasaulē un liels "Samsung" akcionārs, atbalstīja šo apvienošanos.