Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Liela daļa HIV vīrusa nēsātāju nezina, ka ir inficējušies

Liela daļa HIV vīrusa nēsātāju nezina, ka ir inficējušies

Pasaulē
2009. gada 27. oktobrī 11:04 2009. gada 27. oktobrī 11:04
 
Gandrīz trešdaļa HIV vīrusa nēsātāju nezina, ka ir inficējušies. Eiropas Komisija brīdina, ka šis apstāklis palielina vīrusa izplatības risku. Turklāt ES kaimiņvalstīs HIV izplatība ir ievērojama.

Eiropas Savienības veselības komisāre norāda, ka Eiropai patlaban nebūtu īstais laiks zaudēt modrību šajā jomā, jo savienības kaimiņvalstīs ir augsts inficēšanās līmenis.

Par spīti tam, ka atklāti efektīvi veidi, kā palēnināt šī vīrusa attīstību, pret HIV joprojām nav ne vakcīnu, ne arī zāļu. "Mums jāiedrošina cilvēki pašiem uzņemties atbildību par sevi un saviem partneriem, gan runājot par to, gan gādājot par drošu seksu, gan veicot HIV pārbaudes," norāda komisāre. Saskaņā ar jaunākajiem datiem HIV/AIDS slimnieku skaits ES un tās kaimiņvalstīs pieaudzis no 1,5 miljoniem 2001.gadā līdz 2,2 miljoniem 2007.gadā. Apmēram 730 000 no viņiem dzīvo ES valstīs. 2007. gadā vien ES un kaimiņvalstīs atklāti aptuveni 50 000 jaunu HIV inficēšanās gadījumu. Dažādās valstīs ar HIV inficēto īpatsvars vecuma grupā no 15 līdz 49 gadiem svārstās plašās robežās - dažās valstīs tas nesasniedz pat 0,1%, citās pārsniedz 1%. Augsts rādītājs ir Ukrainai – 1,6 %, Igaunijai 1,3 %, bet Krievijā ar HIV inficējušies aptuveni 1,1 % iedzīvotāju. Šie rādītāji ir visai augsti arī Francijai, Itālijai, Spānijai un Portugālei – 0,4 % - 0,5 %.

Kasjauns.lv/ Foto: Bulls Press


Citi šobrīd lasa

88 gadus vecs francūzis traucas ar 191 km/h, jo kavē pierakstu uz vakcīnas saņemšanu 3
Inesei Supei viens nepatīkams pārsteigums pēc otra - nozagts arī maks
Valērija Maligina "Olainfarm" mantinieču strīdā viena puse nolīgusi tieslietu ministra Jāņa Bordāna advokātu biroju 1
Pievienot komentāru

Стоимость платья герцогини Меган шокировала поклонников

Фигура 55-летней Лиз Херли на пляжном снимке взволновала поклонников