Aprēķināts, cik gadā izmaksā bada izraisītās sekas
Bada izraisītās sekas jaunattīstības valstīm izmaksā līdz pat 450 miljardiem dolāru (247,05 miljardiem latu) gadā, ar šādām aplēsēm pirms drīzumā gaidāmā attīstības jautājumiem veltītā ANO samita otrdien klajā nāca palīdzības organizācija "ActionAid".
Savā jaunākajā ziņojumā organizācija atklāj, kā bads ietekmē jau tā nabadzīgo valstu finansiālo situāciju.
Nepietiekamā uztura dēļ cieš darba ražīgums, tiek novārdzināta veselība un netiek iegūta izglītība, kas vēl vairāk iztukšo trūcīgo valstu kases, brīdina aktīvisti.
"Cīņa pret badu tagad izmaksās desmit reižu mazāk nekā tā ignorēšana," pārliecināta organizācijas vadītāja Džoanna Kerra.
Pētījumā aplūkotajās 28 jaunattīstības valstīs lielākoties, visticamāk, neizdosies sasniegt mērķi līdz 2015.gadam uz pusi samazināt badacietēju skaitu.
Tas ir viens no tā dēvētajiem Tūkstošgades attīstības mērķiem, kas tika izvirzīti 2000.gadā un kuru sasniegšanas izredzes tiks apspriestas ANO samitā, kas no 21. līdz 23.septembrim norisināsies Ņujorkā.
Vissmagāk cīņā pret badu sokas Kongo Demokrātiskajai Republikai, Burundi, Sjerraleonei, Pakistānai un Lesoto, norāda organizācija.
Starp problēmas cēloņiem tiek minēts gan investīciju trūkums lauksaimniecībā un lauku reģionu attīstībā, gan tas, ka netiek atbilstoši aizsargātas cilvēku tiesības uz pārtiku.
Savukārt vislabāk bada izskaušanā veicas Brazīlijai, Ķīnai, Ganai, Malāvijai un Vjetnamai, kur panākumi tiek gūti, pateicoties dāsnākiem ieguldījumiem nelielajās saimniecībās un sociālās aizsardzības sistēmām.