Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Politisks skandāls Ungārijā: atklājies, ka antisemītu partijas līderis pats ir ebrejs
Interesanti, ka izcelsmes patiesība varbūt pat nebūtu nākusi gaismā, ja ne kāds notikums 2010.gadā...

Politisks skandāls Ungārijā: atklājies, ka antisemītu partijas līderis pats ir ebrejs

Pasaulē
2012. gada 16. augustā 12:19 2012. gada 16. augustā 12:19
 
Gados ne pārāk vecais galēji labējais politiķis Sanads Zegedi tika uzskatīts par uzlecošo zvaigzni pie Ungārijas politikas debesīm. Viņš ir antisemītiski noskaņotās partijas „Jobbik” līderis un līdz šim izcēlies ar kaismīgiem komentāriem, kuros aizskar ebreju tautības cilvēkus.

Zegedi savos kolorītajos izteikumos par ebreju nācijas īpatnībām līdz šim nav kautrējies paust savu skarbo viedokli. „Viņi [ebreji] ir uzpirkuši valsti” – šādi un tamlīdzīgi apgalvojumi no šī politiķa mutes skanēja regulāri.

Taču tad Ungārijā internetā sāka izplatīties baumas par to, ka Zegedi pats varētu būt ebrejs. Papētot politiķa saknes, atklājās, ka tā tiešām ir – ebreji savu piederību izredzēto tautai manto pa mātes līniju, un Zegedi vecmāmiņa bijusi ebrejiete, kura pabijusi Aušvicas nometnē, un arī vecaistēvs piedzīvojis nacistu darba nometnes.

Pats politiķis atzina savu izcelšanos, taču par to runāt nevēlas un intervijas nesniedz. 30 gadus vecais vīrietis izslēgts no „Jobbik” biedru listes un viņa politiskā karjera patlaban ir uz sabrukuma robežas.

Interesanti, ka izcelsmes patiesība varbūt pat nebūtu nākusi gaismā, ja ne kāds notikums 2010.gadā... Viņš ticies ar kādu notiesātu kriminālnoziedznieku, un abu kungu saruna tikusi ierakstīta. Tajā notiesātais sācis runāt par Zegedi piederību ebreju tautai. Saruna nākusi gaismā, Zegedi tikšanos ar cilvēku nenoliedza, taču apgalvoja, ka ieraksta teksts ir samontēts un uzskatāms par falšu. Zegedi partija tomēr nosprieda, ka ieraksts ir īsts. Materiālā dzirdams, kā notiesātais konfrontē politiķi sakot, kāpēc viņš slēpj savas saknes, ir kaismīgs antisemīts, ja reiz pats tāds ir. Politiķis bailēs no skandāla piedāvāja šim vīrietim naudu apmaiņā pret klusēšanu.

Talantīgais politiķis nu atteicies no visiem amatiem un tituliem savā partijā.

Šis nav pirmais tamlīdzīgais skandāls politikā. Odiozais krievu politiķis Vladimirs Žirinovskis arīdzan nebija sevišķi iecietīgs pret izredzēto tautu un neskopojās ar izteikumiem par viņu iedabu un veidu, kā tie kārto biznesa lietas. Taču 2001. gadā Žirinovskis atzina, ka viņa tēvs ir ebrejs. Tiesa gan, ebreju kultūrā piederība mantojas caur mātes gēnu.

Kasjauns.lv, Foto: ekrānuzņēmums no thestar.com

Citi šobrīd lasa

Pavļuts: pie normālas dzīves mēs neatgriezīsimies vismaz turpmāko pusgadu 25
Viņa publiski stāstīja par maksas rezidentūras ēnas pusi. Tagad RSU pret viņu ierosina disciplinārlietu, ka kavējusi studijas Covid-19 dēļ
"Muļķība vienmēr ņem virsroku" - Ozolniekos noslīkst makšķernieks 1
Pievienot komentāru

«Все лучшее у меня позади»: Собчак в леопардовом купальнике обнажила ягодицы

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина 1