Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
29 komentāri
Sakārtot:
Valdis Kalnozols
2018. gada 20. augustā 10:43
Pārtraucam tautu padarīt slimu! Viedi un stipri vīri, kuri dibināja Latvijas valsti un rakstīja tās Satversmi, jau ir izstrādājuši mūsu valsts veselības aprūpes sistēmas vīziju, būtību un uzdevumus. Satversmes 111. punktā ir skaidri un gaiši teikts - Latvijas valsts aizsargā iedzīvotāju veselību un nodrošina minimālu medicīnisko palīdzību. Diemžēl pašlaik Latvijā ir pilnīgi pretēji - minimāli tiek aizsargāta un veicināta iedzīvotāju veselība, bet simtiem miljonu eiro tiek novirzīti slimību ārstēšanai. Latvijā cilvēki tiek padarīti slimi. Ar katru gadu slimību pabalstos izmaksātā summa pieaug par 20-40 miljoniem eiro, 2016. gadā tie bija 120-140 miljoni eiro. Faktiski ar nodokļu maksātāju naudu mēs atbalstām citu zemju tautsaimniecību - ārzemju zāļu un medicīnas iekārtu ražotājus. Tiem ir izdevīgi, lai tauta būtu slima un atkarīga no zālēm, nevis vesela, domāt un rīkoties spējīga. Kas ir jādara?! - Rīkojot informatīvas kampaņas, algojot speciālistus, izskaidrojam, ko nozīmē dzīvot veselīgi - kāpēc ir nepieciešamas fiziskās aktivitātes, uzturēšanās svaigā gaisā, veselīgs uzturs, atpūta, regulāras profilaktiskās veselības pārbaudes u.c. Tagad mēs ejam vieglāko ceļu, slinkojam un saslimstot meklējam ārsta palīdzību, tādējādi tērējam valsts nodokļu maksātāju naudu. Nerunājot par smēķētājiem un alkohola lietotājiem, kuri apzināti bojā veselību! Jebkuras zāles, ko lietojam, bojā kādu citu orgānu veselību. Un kurš gan spēs pateikt - vai esi izveseļojies zāļu vai placebo efekta ietekmē? - Fiziskajām aktivitātēm jābūt pieejamākām un tām ir nepieciešams valsts finansiāls atbalsts. - Liela nozīme ir veselīgam uzturam, jāēd viss, kas organismam ir nepieciešams - dārzeņi, salāti, piena produkti, gaļa utt. Ar pārtiku uzņemot visas nepieciešamās vielas, organisms neslimos (izņēmums varētu būt ģenētiskās slimības). Piemēram, vēža profilaksei speciālisti iesaka uzturā vairāk lietot produktus, kas organismā rada sārmainu vidi (dārzeņus, salātus), jo tad ir mazāks risks attīstīties ļaundabīgajām šūnām.
Valdis Kalnozols
2018. gada 20. augustā 10:44
- Latvijai jākļūst par veselīga uztura eksportētājvalsti. Nodokļu maksātāju naudu, kuru valsts novirza, atbalstot ārzemju medicīnas industriju, ir jāiegulda veselīgas pārtikas ražošanas attīstībā. Valstij jāatbalsta vietējie ražotāji ar labvēlīgu nodokļu sistēmu, sniedzot finansiālu, kā arī cita veida atbalstu. Risinājums būtu arī pārtikas precēm noteikt valsts pārdošanas cenu, lai ražotāji konkurētu nevis ar lētāku cenu, bet ar kvalitāti, ražojot veselīgu pārtiku. Ulmaņlaikos Latvija bija viena no lielākajām sviesta eksportētājvalstīm Eiropā. Latvijai ir visas iespējas kļūt par vienu no lielākajām veselīgas pārtikas ražotājvalstīm – līdzīgi kā Šveice. - Atbalstam, nevis nežēlīgi un agresīvi norokam savējos - politiķus, uzņēmējus, māksliniekus, kas atšķiras no citiem, nāk ar savu viedokli, spēju nopelnīt - gan sev, gan arī valstij, sabiedrībai. Spilgts piemērs tam bija nesenā pretvēža zāļu Rigvir sāga. Mani personīgi šokēja tas, ar kādu niknumu latvieši ir gatavi iznīcināt savu tautieti – zāļu ražotāju. Identiska situācija bija arī ar suņu barības DOGO ražotāju. Latvijas veselības aprūpes prioritātei jābūt veselības aizsardzībai un tikai tad seku likvidēšanai – slimību ārstēšanai. Gana bendēt tautu, atbalstot farmācijas un medicīnas iekārtu industriju! Mens sana in corpore sano - veselā miesā, vesels gars.
X
2018. gada 20. augustā 10:46
Tā kā runa ir par diviem trim speciālistiem, šīs slimnīcas to var atļauties, savukārt universitātes slimnīcai nav naudas, lai maksātu tik lielas algas visiem ārstiem," secina Paeglītis.JĀPALIELINA FINANSĒJUMS SLIMNĪCAI!!!...
X
2018. gada 20. augustā 10:49
VALDI ,ZINI TEICIENU PAR PAĒDUŠO UN IZSALKUŠO...PĀRFRĀZĒSIM :VESELAJAM ,SLIMO NESAPRAST...
Noyb
2018. gada 20. augustā 10:58
X: +1 Ta vins ir. Tas ka pasi ir partikusi vai veseli nenozime ka citi tadi ir..un plivat vai adopcija vai ne..pat ja ari nebutu tas nenozime ka ir 1:1 kopija vecakiem ar vienu un to pasu ficu. Apnik skaidrot visadiem Y.
Smieklīgi
2018. gada 20. augustā 10:59
Kalnozola kungs zin, cik maksāja Latvijas ekportētais sviests Londonas biržā? Un par kādu cenu to iepirka no Latvijas zemniekiem? Vajag papētīt tēmu pirms šķidru komentāros laist. Visi nav neizglītoti loxi.
Aita
2018. gada 20. augustā 11:02
Ja tava slimnīca to nespēj, tad atdod to valsts pasūtījumu citām slimnīcām, kas to spēj. Punkts! Tirgus mācības pirmais punkts!!
INa
2018. gada 20. augustā 11:08
Slikti ir tas, ka medicīna ir kļuvusi par biznesu. Visi cenšas izpildīt savas kvotas, tas ir paņemt visu iespējamo finansējumu no valsts. Koļēģis, kolēģim izpalīdz izsniedzot nosūtījumus...Ģimenes ārstiem būtu jāpiemaksā par veseliem pacientiem. Slimības jau rodas no stresa, kādā ir novesta sabiedrība. Nabadzība, neziņa par rītdienu vai būs darbs vai varēšu samaksāt par mājokli, nopirkt zālēs, apmeklēt ārstu, nopirkt pašas nepieciešamākās ikdienas preces, nemaz nerunājot par koncerta, teātra, radu un savu tuvinieku cilvēkcienīgu apmeklēšanu. Tā ir totāla cilvēku pazemošana un tādi nekad nebūs lojāli pastāvošai valdībai. Mēs esam brīvajā tirgu ar OIK specifisko maksājumu un tāpēc minimāliem ienākumiem ir jāatbilst Eiropas valstu līmenim, tas būtu 600 eiro mēnesī uz rokas.
Vecs vīrs
2018. gada 20. augustā 11:11
Protams ka nav naudas, sēž visādas valdes ar kosmiskām algām, arī pats rij naudu pilnu muti un varēja ielikt tajā krēslā beidzamo mūjābeli ar 430 eiro algu un tas arī mācētu bļaut - dodiet naudu.
ruta
2018. gada 20. augustā 11:14
Šitam automehāniķim Austrumu slimnīcas valdes loceklim ir noteikta alga 8000 eiro mēnesī un tik vien viņš var izdvest, to jau katra sanitāre slimnīcā zina arī par 350 eiro mēnesī. Ir jābūt algu harmonijai valstī, nevis atalgojums pēc radniecības pakāpes vai deguna garuma.
0tis
2018. gada 20. augustā 11:24
Varu likt galvu ķīlā , ja šitajā kantorī uztaisītu pilnu auditu par esošo līdzekļu pamatotu izlietojumu , tad būtu gan ko ATSKAITĪT ATPAKAĻ valsts kasē un būtu arī ko cietumā iesēdināt !!! BŪS JĀSĒŽ !!!!
OK.
2018. gada 20. augustā 11:26
Vai tikai man liekas divaini, ka slimnicai ir iedalits kvotu daudzums (un samaksats par to), kas ir lielaks, neka tehnologiskais nodrosinajums? Seit var but tikai divi varianti - 1) vaditajs melo un gluzi vienkarsi slimnica ir ieintereseta pienemt vairak pacienu par maksu; 2) vaditajs atkal melo, jo slimnicu nevada pietiekami efektivi un piemeram, rekinot pec, darba stundam varetu uznemt 25 pacienuts diena, bet del kafijas pauzem utt tiek uznemti tik 15 pacienti.
>:-)
2018. gada 20. augustā 12:04
Slepkavas baltajos halātos , ļauni ierēc !! Par naudu , kaut vai tūlīt !
irēna
2018. gada 20. augustā 12:07
tiešām nav godīgu finansistu,ekonomistu.kas savestu šo mazo Valstiņu kārtībā,visi raujas pie varas tikai savtīgos nolūkos ,zuda apziņa ,skatoties lielajā finansiālajā starpībā ,atkarībā no ieņemamā amata.
Kuzkina Maķ
2018. gada 20. augustā 12:13
OK.Šodien 11:26 Vai tikai man liekas divaini, ka slimnicai ir iedalits kvotu daudzums (un samaksats par to), kas ir lielaks, neka tehnologiskais nodrosinajums? Seit var but tikai divi varianti - 1) vaditajs melo un gluzi vienkarsi slimnica ir ieintereseta pienemt vairak pacienu par maksu; 2) vaditajs atkal melo, jo slimnicu nevada pietiekami efektivi un piemeram, rekinot pec, darba stundam varetu uznemt 25 pacienuts diena, bet del kafijas pauzem utt tiek uznemti tik 15 pacienti. Nemelo. Aparatūra ir tik nokalpojusi, ka katru dienu kāda iekārta ir dīkstāvē remonta dēļ. Bet pierakstītie pacienti tāpat ir jāpieņem. Visu laiku ir ieguldīts ķieģeļos. Tas, protams, nav slikti. Bet beigās sanāk tikai motelis, nevis slimnīca.

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi