Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
54 komentāri
Sakārtot:
Bērns
4. jūlijā 07:43
Senču alus, o,jēē!
Juhans
4. jūlijā 08:18
Ja viņi visi būtu čipēti, viņi neiedrošinātos pirkt sīčiem čipsus.
imho
4. jūlijā 08:19
Ar ko atšķiras 'piekāpties' un 'samierināties'' ?
imho > Juhanam
4. jūlijā 08:19
Nopērc zooveikalā sev gekonu...
.
4. jūlijā 08:20
Lielākoties vecvecāki jau sirgst ar vecuma marazmu un ar tiem nav iespējams vienoties, vienīgais drošais līdzeklis pasargāt bērnu- neļaut vasarā dzīvot pie vecvecākiem!
Omamma
4. jūlijā 08:48
Ziniet,es saskaros ar citu problēmu.Prasu no mazbērniem kārtību - saklāt gultas,nomazgāt traukus ,un vispār palīdzēt ikdienas darbos,taču viņi neko negrib darīt! Izņemot sēdēt telefonos un tusēties ar vienaudžiem. Sarunas pie brokastu galda nevedas,jo telefoni ir priekšā. Pēc aizrādījumiem ,apvainojās,un saka,mums mājās atļauj. Traukus neļauj mazgāt,pankūkas cept arī nē( mazmeitai 12,mazd.16),jo mājās neļauj to darīt. Uzskatu,ka tādā vecumā ir daudz kas jāmāk un jādara. Citādi aug patērētāju paaudze,mileniāļi,kuri sarunāties dzīvajā nemāk..... Viss notiek virtuālajā pasaulē. Botāniskais dārzs neinteresē,teātris ne tik,izbraucienos ar telti nav ko darīt. Pāēst kafejnīcās patīk,pie draugiem nakšņot patīk,naudiņa patīk aploksnēs,tiesības zina,bet pienākumus nē. Skumji skatīties,ka tavi mazbērni attālinās,un retāk atbrauc,jo veidojās konflikts - omamma ir stingra,prasīga .....pasūdzās mammai un sākās pārmetumi. Esmu tikai tad laba,kad dodu naudu.
tantuks
4. jūlijā 08:53
Un ko dara "blondīnes" mammītes.Ne jau vecvecāki iemāca bērnam nesveicināt nevienu, neteikt paldies nevienam,spļaut ,lamāties ,ignorēt skolotājus ,nesavākt aiz sevis piemēsloto un vēl daudz citas audzināšanas pērles.Jo bērnam ir iestāstīts ,ka viņš ir pasaules naba un un visiem jādanco pēc viņa stabules.Saku no pieredzes,ka drošākā aukle pasaulē ir omīte(protams normāla omīte) ar visu savu pieredzi un dzīves gudrību.
Omamma
4. jūlijā 09:54
Es ļoti mīlu savus mazbērnus,bet man tiešām nav pieņemami tas,ka valda tāds materiālisms:((((. Vajag telefonu,tad ar 4G,vajag botas,tad viskrutākās,ja svinēt dzimšanas dienu,tad labirintos vēl nezin kādos specprojektos. Es laikam trīs reizes esmu pa šiem viņu gadiem bijusi dzimšanas dienās,jo tagad jau omammai tur nav ko darīt. Omammai ir jāpiemet nauda tām aukšminētajām lietām(tiek atsūtīta ziņa(cik tu varēsi iedot). Mums jau nav žēl,bet ar gadiem prasības aug. Un,ja es redzu,ka esmu vajadziga mazbērniem tikai kā naudas maiss,man ir tik bēdīgi un sāpīgi.....
Koks ar diviem galiem
4. jūlijā 10:13
Mazbērni izaug tādi, kādus viņus izaudzina vecāki, kurus savukārt ir izaudzinājušas tās omammas, kuras tagad žēlojas. Ja nav laika, ko bērniem veltīt, un iedod tikai naudu, lai kaut ko paši nopērk (un mūsdienu variantā telefonus pērk un Netflix) apmaksā, tad kāpēc būtu jābrīnās, ka tālāk viss aiziet pa ķēdīti un mazbērni dabū izjust visu to pašu? Vai arī otrs variants - bērni savulaik ir tik briesmīgi kontrolēti un pārkontrolēti, trenkāti un dzenāti, ka aiziet pretējā virzienā un vairs paši nedara neko. Normālā ģimenē nevar būt tāda attieksme pret vecākiem/vecvecākiem, tā ir kaut kādā veidā pašu nopelnīta.
Vispār
4. jūlijā 10:18
Ļoti bieži ir tā, ka vecvecāki ar mazbērniem grib noņemties tik ļoti un sirsnīgi, kā paši ar saviem bērniem nekad nav nodarbojušies un mīlējuši. Un tad paši brīnās, ka bērni tos mazbērnus pie viņiem nemaz tik ļoti negrib vest. Ko sēsi, to pļausi. Draugu lokā ir vismaz četras tādas omes, kuras kādreiz kā mātes bija totāli vienaldzīgas labākajā gadījumā, tagad pie viņām mazbērnus neved, baidoties, ka tas viss var atkārtoties, un viņas staigā apkārt un visiem stāsta, cik tie jaunie ir slikti un mazbērnus viņām negrib dot.
Man ta liekas, ka
4. jūlijā 10:45
tas, ko aprakstija augstaak oma, ir tieshi te, pie mums. Rietumos dzimshanas dienas tomer ir gimenes svetki,kuras var nosvinet ari vel kopaa ar draugiem. Varbut tas tapec, ka pecpadomju zemees materialaas vertibas tiek stadiitas augstaak. Nezinu, bet vienkarsha sirsniba un laipniba ir reta paraadiiba,jo kautreejas to izpaust vai uzskata to par vajumu. Nupat te bija raksts par pershanu, kuru latvieshu komentetaji lielaakais vairums ar putaam uz luupaam atbalstija. Nu nevat materialaas nebushanas vaibuushanas stadiitaugstaak. Ko seesiet, to plausiet.
Liene
4. jūlijā 10:58
vieglāk ar to tikt galā atstājot bērnus tēvam un aizbraucot uz Tenerifi ar Andrīti. Čmoki čmoki, vai ne mīļais?
Omes dazhaadas
4. jūlijā 10:59
Vecvecākiem jāsaprot ka tagad cita paaudze citas veertiibas citi laiki un tad viss buus labi. Omei jaabuut progresīvai izglītotai saprotošai ar jauku elastīgu raksturu un viss buus labi. Lai ome iet uz kafee ar Beernu , lai aizved uz juuru , utt nevis liek daarzu raveet un LTV1 skatiities un 21.00 guleet - tad beernam buus interesanti.
Man jau 60
4. jūlijā 11:03
Man jau 60, bet ar maigumu atceros bērnības attiecības ar vecvecākiem. Tāpēc bērnu vecākiem nevajadzētu "atriebties" savām mātēm un liegt vai ierobežot mazbērniem saskarsmi ar omi, lai cik slikta kā māte viņa arī nebūtu bijusi. Tā tiek pāri nodarīts ne tikai "sliktajai" vecmammai, bet arī bērniem laupāt atmiņas visam mūžam.
G
4. jūlijā 11:07
Problēmas nebūtu,ja omes ieklausītos bērnu vecākos un sazirdētu, galu galā vecāki ikdienā ir kopā ar bērnu visvairāk un vislabāk pazīst savu bērnu, būtiski ir runāt ar bērnu un saprast viņa paša vēlmes un vajadzības un cienīt bērna temperamentu un iespējams bailes no kaut kā, piemēram, zinu omi,kas nesaprot kāpēc bērns pie viņas nevēlas palikt,bet bērnam ir paniskas bailes no dzīvniekiem, bet ome visu laiku ved uz visādām dzīvnieku izstādēm,burtiski vardarbīgi grib piespiest nebaidīties, pēc tam pati dusmīga ka bērns visu laiku izstādē raud un vēlas iet prom

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi