Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
42 komentāri
Sakārtot:
Jā, bet
2018. gada 17. maijā 11:55
baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas. ========================================================================== Tauta = nācija. Tauta ir latviskots latīņu vārds nācija . Latviešu nācija izveidojās tikai 1918.gadā pēc valsts un pilsoņu izveides. Nāciju = tautu veido valsts p i l s o ņ i, neatkarīgi no tautības, nevis tautības vai iedzīvotāji.
Jā, bet
2018. gada 17. maijā 11:59
baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu n ā c i j a s. ======================================================================== kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu n ā c i j u, nevis " n ā c i j a s " . Tā raksta krievu valodā.
Andis
2018. gada 17. maijā 12:04
Vismaz Latviesu valoda. Ne taka Nameja Gredzens Arzemju aktieri un Anglu Valoda . Ka filma zaude latviskumu .
beerdrinkers
2018. gada 17. maijā 12:25
Latviešu nācija izveidojās 1918.gadā??? Nu tu ir dumš... Latvieši, kā nācija ar savu valodu un rakstību, izveidojās jau 15.gadsimtā. Pie tam, 500 gadus vecus, latviešu rakstības paraugus, nav problēmu izlasīt un saprast arī mūsdienu latvietim. Un, par to latviešu un lietuviešu nāciju- latvieši un lietuvieši, kaut radniecīgas tautas, bet tomēr stipri atšķirās. Divas nācijas, tātad daudzskaitlis ir vietā.
nabagmājas pērles
2018. gada 17. maijā 12:28
Tumsoņas, kauns. Nav ar ko citu laikam lepoties.
kreacionists
2018. gada 17. maijā 12:32
Lekcijā autors pierāda un parāda, ka latviešu tauta ir Noasa mazdēlu pēcnācēji. https://www.youtube.com/watch?v=jX3Gj1DibZ4&t=1171s Ienākot Latvijas teorija baltu pēcnācēji ticēja pēcnāves dzīvei - jo viņu senči bija biblisko personāžu pēcteči, bet 1.gadsimtā kā lieicna romiešu vēsturnieks tacits baltu ciltis (aesti) jau bija kļuvuši māņticīgi un ticēja dabas spēkiem.
beerdrinkers
2018. gada 17. maijā 12:33
Andi, par latviskumu neuztraucies, tu to jau esi zaudējis...vismaz rakstību noteikti.
Bet dārgumieņ,
2018. gada 17. maijā 12:33
beerdrinkers Latviešu nācija izveidojās 1918.gadā??? Nu tu ir dumš... Latvieši, kā nācija ar savu valodu un rakstību, izveidojās jau 15.gadsimtā. Pie tam, 500 gadus vecus, latviešu rakstības paraugus, nav problēmu izlasīt un saprast arī mūsdienu latvietim. Un, par to latviešu un lietuviešu nāciju- latvieši un lietuvieši, kaut radniecīgas tautas, bet tomēr stipri atšķirās. Divas nācijas, tātad daudzskaitlis ir vietā. ====================================================================== tu jauc tautību ar nāciju. Tautība ir etniska padarīšana, aber nācija ir politiska būšana. Nāciju veido tikai un vienīgi pilsoņi. Aber pilsoņi pastāv tikai un vienīgi valstī. Latvieši izveidoja savu valsti un pilsoņus 1918.gadā. No šī brīža latvieši ir nācija. Līdz 1918.gadam latvieši bija tautība. Tagad latvieši ir i tautība , i nācija. ***** Daudzskaitlis n a v vietā. Tā raksta krievu valodā. Latviešu valodā raksta - izveidojās latviešu un lietuviešu n ā c i j a , nevis " n ā c i j a s " .
Jā, bet
2018. gada 17. maijā 12:37
. Latvieši, kā nācija ar savu valodu un rakstību, izveidojās jau 15.gadsimtā. ========================================================================= latviešu rakstība izveidojās 16.gadsimtā, nevis 15.gadsimtā. Pirmā vēsturē labi saglabājusies drukāta grāmata ir 1585.gadā drukātā grāmata latviešu valodā. **** Latviešu n ā c i j a izveidojās 1918.gadā, nevis 15.gadsimtā.
O jee...
2018. gada 17. maijā 12:39
Ja par atskaites punktu kaut kam uzskata tirgotāja Juhana no ārzemēm pierakstus (piemēram pilsētas vecumu vai rakstības rašanos) mistiskā gadā pēc kāda galdnieka audžudēla piedzimšanas tālā zemē, kur daudz kamieļu, tad tas tikai apstiprina vietējo "patriotu" šķību domāšanu.
Bet dārgais šķībais,
2018. gada 17. maijā 12:46
O jee...****** Ja par atskaites punktu kaut kam uzskata tirgotāja Juhana no ārzemēm pierakstus (piemēram pilsētas vecumu vai rakstības rašanos) mistiskā gadā pēc kāda galdnieka audžudēla piedzimšanas tālā zemē, kur daudz kamieļu, tad tas tikai apstiprina vietējo "patriotu" šķību domāšanu. =========================================================================Grāmatu vēsture Latvijā **** 1203. g. — pirmā droši zināmā grāmata Latvijas teritorijā. Kaupo ar Turaidas priesteri Teoderihu viesojoties pie pāvesta Inocenta III, bīskapam Albertam tika nosūtīta Bībele. 1225. — 1227. g. tiek sarakstīta pirmā grāmata Latvijas teritorijā — Indriķa hronika. 1524. g. — 6. martā pēc rātes locekļa Paula Dreilinga norādījumiem mācītājam Nikolajam Rammam tika nodotas pirmās grāmatas, lai tās tiktu lietotas un kalpotu vispārīgam labumam un Rīgā tiek izveidota pirmā publiskā bibliotēka Latvijā. 1585. g. — tiek izdots Pētera Kanīzija katoļu katehisma tulkojums latviešu valodā, p i r m ā droši zināmā grāmata latviešu valodā. 1588. g. — tiek izveidota pirmā grāmatu spiestuve Latvijas teritorijā, N. Mollīna tipogrāfija Rīgā. 1615. g. — tiek izdota pirmā Latvijas teritorijā latviešu valodā iespiestā grāmata — baznīcas rokasgrāmta. 1638. g. — tiek izdota pirmā latviešu valodas vārdnīca — G. Manceļa "Lettus". 1649. g. — tiek izdota pirmā vēstures grāmata par latviešiem — P. Einhorna "Historia Lettica". 1685. — 1691. g. — Ernests Gliks pirmo reizi iztulko pilnā apjomā latviešu valodā Bībeli. 1782. g. — tiek izdota pirmā laicīgā latviešu ābece, kuru sastādīja G. F. Stenders. 1807. — 1808. g. — tiek izdoti pirmie latviešu tautasdziesmu krājumi.
beerdrinkers
2018. gada 17. maijā 12:47
Balti, pagānu tautas, bija mazāk māņticīgi, kā kristieši. Pragmatiski- Meža māte dod meža veltis, Ūdens māte dod zivi un veldzi, bet Pērkoņtēvs var iespert pa dirsu. Atšķirībā no kristiešiem, ticēja Dabas spēkiem, ne mistiskam Dievam tēvam debesīs, nevainīgai ieņemšanai un krustā sista cilvēka pielūgšanai... Un, Kreacionist, ir "bībeliski", ne "bibliski" un Tacits rakstāms ar lielo sākuma burtu.
kreacionists
2018. gada 17. maijā 12:53
Kristieši tic, ka latviešu tauta ir cēlusies no Noasa dēla, kuri piedzīvoja Dieva tiesu, pēctečiem un to apliecina arī pirmā izdotā grāmata latviešu valodā par latviešu tautas vēsturi (Bluafuss). ne meža māte ne ūdens māte neeksistē ... un ticība šādiem izdomājumiem ir māņticība...
Noyb
2018. gada 17. maijā 13:27
kreacionists: Bet atejisti nevar to zinat ka eksiste vai neeksiste! Un pat ja neeksiste sodien tas nenozime ka neeksisteja vakar vai ka nebus ritdien!
beerdrinkers
2018. gada 17. maijā 13:31
"tu jauc tautību ar nāciju. Tautība ir etniska padarīšana, aber nācija ir politiska būšana".............................Te nu saskaramies ar debilitāti:) Tauta ir tas pats, kas nācija- ANO ir Nāciju līgas, sauktas arī par Tautu savienību, mantiniece. Tagadējā Latvijas un Lietuvas teritorijā baltu ciltis ieceļoja pirms daudziem tūkstošiem gadu, tālāk jau veidojot tautas un valstis! 13.gadsimtā, kad iebruka vācieši, kurši, zemgaļi, latgaļi, žemaiši, līvi (kas nebija balti), prūši vairs nebija ciltis, bet nostabilizējushaas tautas, ar agrīnā fedodaalisma valstij raksturīgu politisko sistēmu, savām pils sētām un ķēniņiem. Dažādas tautas, bet viens ETNOSS. Dažādu tautu/ nāciju kopums, ar radniecīgu valodu, tradīcijām, reliģiju, vēsturi un kultūru. Vārds "etnisks", ir vairāk attiecināms uz etnosu, ne tautu/ nāciju, kura ir etnosa sastāvdaļa. Ne etnoss veido tautas, tautas veido etnosu. Lībieši un igauņi, kaut valodas nav radniecīgas, ietilpst vienā ETNOSĀ ar baltu tautām. Viena kultūra, vēsture un tradīcijas. Bet, šaubos, ka manis rakstīto saprati- intelekta vājuma dēļ.... P.S. un beidz atbildēt, iekopējot un ievietojot komentu, kam tu vēlies atbildēt, var atsevišķu citātu, bet, ne pilnībā visu- tas velk pēc debilitātes...bet, ko nu man tev stāstīt:)))

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi