Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
8 komentāri
Sakārtot:
Valda Valdiņa
30. martā 11:48
Nu nu, nevajag muldēt, ja nezini! Zviedri jau sen ierobežo un ieliek karantīnā tos, kuri saslimst un neviens slimais apkārt nevazājas. Atšķirībā no latviešu repatriantiem, kuri pa taisno no prāmja brien maximā iekšā bariem un kurus valsts netur piespiedu izolācijā!
Futs Bols
30. martā 12:56
Arī Latvijā slimajiem ir karantīna. Neviena normāla valsts netur cilvēkus piespiedu izolācijā, uzskatot, ka cilvēki ir pietiekami saprātīgi un atbildīgi, lai uzturētos pašizolācijā. Nevajag pie visa vainot repatriantus, vīrusu ir atveduši arī vietējie iedzīvotāji, kā Artuss Kaimiņš u.c.
Viesturs Pakalns
30. martā 13:18
Nav ko raizēties, latviete, brauc prom no tiem muļķīgajiem zviedriem, neviens taču tevi netur!
Laika Gars
30. martā 13:56
Zviedrijas oficiālā reliģija - radikālais feminisms, kurš radījis atomizētu sašķeltu un vientuļu cilvēku sabiedrību savā ziņā ierobežo infekcijas izplatību. Nemaz nezināju, ka puse zviedru mājsaimniecību ir viena cilvēka "ģimene". Tā, visticamāk, ir visērtāk, jo valsts nu nekādi nevar iejaukties 1 cilvēka attiecībās pašam ar sevi. Savukārt, tiko ir 2 cilvēki, tā feministes grib kontrolēt šo savienību ar valsts palīdzību, vai gadījumā tur nenotiek "diskriminācija', "vardarbība', "netaisnīga pienākumu sadale" utt. Zviedri sapratuši - nav ģimenes, nav problēmu.
Laika Gars
30. martā 14:44
Papildināšu šeit. Feministu rakstus, piemēram, Ingas Gailes rakstu ir liegts komentēt. Viņa izvirza aplamu tēzi: "Vai vīrieši baidās no līdzvērtīgām tiesībām", bet pati baidās no konstruktīvas diskusijas par šiem jautājumiem. Tāpēc ir tikai viens pareizais viedoklis - radikālo feministu viedoklis, kuru nedrīkst apspriest, nedrīkst kritizēt, nedrīkst apšaubīt. Tāpēc komentāri nav atļauti. Bet, dažas tēzes es 3 teikumos apstrīdēšu kaut vai šeit. Pirmkārt, mēs dzīvojam matriarhālā sabiedrībā, kurā vara pieder sievietēm. Pamatojums - 2 no 3 varām ( tiesu vara un izpildvara) ap un virs 80% ir sieviešu vara. Visas ministrijas un valsts pārvaldi vada un tajā lielākoties strādā sievietes. Lai saprastu vīrieša lomu mūsu matriarhālajā sabiedrībā iesaku biedrības "Tēvi" pētījumu, kurā noskaidrots, ka ar vārdu "ģimene" sabiedrībā tiek saprasta sieviete un viņas bērni, savukārt, vīrietis ir mainīgais lielums.Palasiet intervijas ko ar šiem "patriarhiem" izdara matriarhālā tiesu sistēma, bāriņtiesas un institūcijas šķiršanās gadījumā. Sievietei ir vara pār to vai ļaut bērnam dzīvot vai taisīt abortu, vīrietim pār to nav nekādas teikšanas. Vīrietim vispār ne par ko īsti nav nekādas teikšanas, ja sieviete tā sagribēs. Viņu var izmest uz ielas vienkārši parādot ar pirkstu un pasakot "viņš mani sita" un visi viņai ticēs. Kur vīrietim ir vairāk tiesību vai varas? Nekur!!!! Mazāk - jā, tajā pašā laulību likumdošanā un tiesu praksē! Vīrietis tas ir patērējams resurss, mainīgs lielums, no kura sabiedrība sagaida pašuzupurēšanos, ģimenes apgādāšanu, miršanu par savu tēvu zemi utt. Par kādu patriarhālu sabiedrību tā Gaile runā?
Kristine Janis Zaharani
30. martā 17:11
Zviedrijā neko neslēdz! Mēs ejam uz darbu Bērni iet uz skolām... Nekas īpašs! Pilsētā kurā dzīvojam tieši otrādi...viss ir kā ierastā dienā! Veikali..klubi..bāri... Atvērti! Cilvēki nav uztraukti un neiespringst.
Emia Lea
30. martā 18:15
Nu nezinu, vai piekrist vai nē. Arī mes dzīvojam Zviedrijā 10 gadus. Tas, ko "eksperte" saka ir daļēja taisnība. Skolas un bērnudārzus neslēdz tāpēc, ka visi, kas strādā veselības aprūpes jomā vai policijā, tad būs spiesti ņemt bērnu kopšanas atvaļinājumus. Iemesls ir tāds, ka tiek uzskatīts, ka bērni nevar inficēties ar vīrusu. Ja, viss notiek- bērni iet skolās, citviet darbinieki strādā attālināti. Lielās rūpnīcas ir dīkstāvē, jo nav materiālu. Tas, ko medicīnas profesori iesaka lekcijās, ir atturēties no ciešas saskares ar culvēkiem, attureties jo seksualiem kontaktim un minimāli būt ļoti tuvu viens otram, arī ģimenē. Covid-19 testus šeit vispār netaisa ne par naudu, ne par velti, ja nu vienīgi ir tiešām draudi dzīvībai. Iesaka palikt mājās, ja jutas slimi. Veikali strādā kā ierasts, ir uzlikti aizsargstukli pie kasēm, lai mazinātu kontaktu starp apmeklētājiem un personālu. Bērni spēlējas, bet cilvēku uz ielām nav tik daudz kā agrāk. It kā jau iedzīvotāji ir piesardzigi, baidās, cenšas ievērot noteikumus, bet pašizolācijas nav. Tas īsumā par situāciju Zviedrijā.
Ainars Vīndedzis
30. martā 18:40
Lai latvieši pašizolējas,ja nu var.Šis zviedriem var dārgi maksāt.Krievija ar līdz vakardienai dikti bravurīgi dzīvoja,teica:iesnas,iesnas..šodiem maskava...teiksim tā...pustukša.Ir jādraudzējas ar galvu,vai tu anglis,norvēģis,krievs,igaunis jeb zviedrs.

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi