Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
7 komentāri
Sakārtot:
Ņina
14. martā 14:11
Да, вы не одиноки, мне пробивали булочки по более высокой цене, чем те, что были у меня в пакете. Фрукты были в чеке, те которых у меня не было, но это были центы, за евро, я бы, пошла предЪявлять претензию. Всегда стараюсь следить за тем, что на экране моритора.
vlad
14. martā 14:35
Будьте бдительны,когда вам сдачу дают,намахают и глазом не моргнут,и бывают и на приличную сумму.
15. martā 05:20
Tas pats ir Rīgas Mola Rimi. Vīram bija gadījums: gaida savu rindu. Tieši pirms viņa pārim pieskaitīja lieku torti (!). Pēc tam mājās savā čekā pamanīju preci "Svaigs un gards", prasu, kur ir? Vīrs neko nesaprot, un tad atcerās par torti. Sistēma , kā noklāt iztrūkumus, vai zaglīgas kasieres????
iespējams to tiešām kāds plāno
15. martā 08:32
Es varu kļūdīties, vet šķiet, lai pieskaitītu Gotiņas pusotru kg, tad skenējot klienta preces, kasierei kaut kas sverams jāuzliek uz svariem savā priekšā. Noteikti viņa no galdapakšas nevilks maisu ar končām. iespējams, vienkārši nepareizu kodu iesita un 1.5 kg kartupeļu pārvērtās par 1.5 kg Gotiņu. Ko vīrs pirms sveramo? Un kā var pieskaitīt lieku torti, ja reāli svītrkoda nav ko noskenēt pie kases? Atkal domāju, ka problēmas ir ar kodu. Mna tā bija, ka skenē desu, bet izlien uz ekrāna vista. Sāc protestēt, tad viņi saka, ka nezina un sāk citus kodus uz preces skenēt. ja neizdodas, tad saka, ka kļūda un viss.
I.
15. martā 10:38
Для кого пишут - проверяйте чек не отходя от кассы? Ваши конфеты пробиты вместо другого весового товара. Сама работала кассиром в рими когда-то, знаю как это происходит - нечаянно ошибочно пробивается какая-нибудь цифра не та в коде товара и все, уже другой товар. Сама аналогично пробивала даже знакомым, потом извинялась конечно. В магазин можно придти и на следующий день, почти везде есть камеры, и доказать, что товар пробит ошибочно. Так было у моего мужа в депо - ему пробили большее количество, чем было взято, он спешил и не проверил чек, потом подъехал на следующий день, охрана посмотрела по камере и все вернули, что было переплачено. Просто странно, как вы живете, если везде какой-то заговор видите? Такую элементарную вещь, как неправильно пробитый товар, не можете в магазине решить, надо в медиях выставлять проблему....глупо
Татьяна
15. martā 12:54
Neredzu neko muļķīgu aiziet uz veikalu i pēc trim stundām, čeks ir, kameras veikalā arī ir. Mums ir bijis gadījums, kad pirkām bērniem dāvanas Maximā pirms Jaunā gada un šo to no ēdamā paņēmām, samaksājām pāri 100 eiro, vīrs saka, ka šķiet esam par daudz samaksājuši, es bez čeka visu pārskaitot starpību neievēroju, bet atbraucot mājās, mēs citā rajonā dzīvojam un lielo Maksimu mums nav, pārskatīju čeku un jā bija kļūda, izrādās 3 kliju maizes vietā mēs it kā nopirkām 33 kliju maizes. Nākamajā dienā braucām uz Maximu, apsargi paskatījās video ierakstus un mums atgrieza naudiņu par 30 kukuļiem kliju maizes. Tā man tagad ir mācība it sevišķi, kad esam tālos veikalos no mājām, čekus pārbaudu veikalā vai arī iekāpjot mašīnā.
Ja
15. martā 18:52
Mums arī ar vīru bija līdzīgs gadījums Daugavpils Rimi(tas kurš pie Olimpiskā centra).Todien mums mašīna bija servisā,tādēļ bijām pēc ēdiena ar sabiedrisko autobusu aizbraukuši.Veikalā paņēmām visu nepieciešāmo,bet kasēs bija garas rindas,ļoti steidzāmies un nepārbaudījām,ko pieskaitīja čekā.Man šķita,ka par daudz,bet neko darīt skrejām uz autobusu.Autobusu pieturā secinājām,ka nokavējām...Tādēļ apskatījos čeku un ieraudzīju,ka 170gr citronu vietā,pieskaitīja 7kg... atgriezāmies veikalā un atdeva naudu atpakaļ.nedomāju,ka tas bija ar nodomu...toties,ja aizbrauktu,noteikti neatgrieztos veikalā pēc skaidrojumiem,kaut arī 7kg citronu ir jāmēģinā vēl norakstīt...

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi