Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jaunais "Mein Kampf" izdevums ar aptuveni 3500 komentāriem izdots divos sējumos un maksā 59 eiro.

Hitlera "Mein Kampf" pirmā tirāža burtiski izķerta. FOTO 46

Kultūra
2016. gada 14. janvārī 14:23 2016. gada 14. janvārī 14:23
Apgāds, kas laidis klajā nacistiskās Vācijas vadoņa Ādolfa Hitlera opusa "Mein Kampf" ("Mana cīņa") jauno akadēmisko izdevumu, paziņojis, ka lielā pieprasījuma dēļ tiks drukāta jauna tirāža.

"Tā ir pieejama tāpat kā jebkura cita grāmata, taču īpašo apstākļu dēļ pastāv zināms gaidīšanas laiks," norādīja Minhenes Mūsdienu vēstures institūta (IfZ) pārstāve.

Kā ziņots IfZ ar plašiem komentāriem papildināto "Mein Kampf" izdevumu laida klajā šī gada sākumā, lai nodrošinātu, ka bēdīgi slavenā sacerējuma akadēmisks izdevums būtu pieejams, tiklīdz beigsies autortiesību termiņš.

Līdz šim autortiesības uz ķecerīgo pamfletu piederēja Bavārijas zemei, kas kopš Otrā pasaules kara beigām kategoriski liegusi šo sacerējumu izdot vai tirgot visā Vācijā. Taču autortiesību termiņš beidzās 2015.gadā, un "Mein Kampf" nonāca sabiedriskajā valdījumā. Jaunais "Mein Kampf" izdevums ar aptuveni 3500 komentāriem izdots divos sējumos un maksā 59 eiro.

Taču jau pirms 8.janvāra, kad IfZ izdevums parādījās grāmatnīcās, pēc tā bija vērojams liels pieprasījums. Institūta direktors Anderass Viršings pavēstīja, ka saņemti 15 000 grāmatas iepriekšējo pasūtījumu, kas ievērojami pārsniedzis 4000 eksemplāru lielo pirmo tirāžu.

Lielais pieprasījums izsaucis arī spekulācijas vilni, un tīmekļa veikalā "Amazon" daži pārdevēji "Mein Kampf" jauno izdevumu šobrīd piedāvā par 600 eiro, bet interneta izsoļu vietnē "eBay" ceturtdienas rītā grāmatas cena sasniedza 685 eiro.

 "Amazon" paziņojis, ka dzēsīs tos "Mein Kampf" piedāvājumus, kam būs noteikta pārāk augsta cena, bet visa peļņa, ko ienesīs šīs grāmatas pārdošana, tiks ziedota nacistu upuru atbalsta organizācijām.

LETA/Foto: Reuters


Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 14
Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 137
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 17
Skatīt visus komentārus