Aleksandrs Milovs.

Uzņēmējs Milovs: "Latvijas galvenā problēma ir zema produktivitāte, nevis zemas algas" 34

Viedokļi
2016. gada 20. jūlijā 08:11 2016. gada 20. jūlijā 08:11
Kadru deficīta problēma būvniecībā patiešām ir ļoti liela. Ja Norvēģijā metinātājs var nopelnīt četras reizes vairāk, protams, tas viņu pievelk. Tā ir mūsu valsts galvenā problēma, jo cilvēki - tas ir vienīgais resurss, kuram ir nozīme, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja holdinga "LNK Group" padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Milovs.

Citi resursi nav vajadzīgi, jo tiem nav nozīmes un tie nedod valstij nekādas priekšrocības. Ņemot to vērā, galvenais, stratēģiski svarīgākais uzdevums ir izglītības un veselības aprūpes nodrošināšana, ir pārliecināts Milovs.

Mēs dzīvojam laikā, kad mainās priekšstats par produktiem. Agrāk par izejvielu precēm uzskatīja ogles un naftu. Šodien attīstītajās valstīs, pirmkārt, ASV, cilvēki ir aptvēruši, ka visas preces ir izejvielas. Pēc tam, kad tās jau ir radītas. "Lūk, man ir viedtālrunis - tā arī jau ir izejviela. Ja mēs to šodien izgatavojām, tad rīt ķīniešiem tā izgatavošanai vajadzēs tikai pusi dienas. Tas vairs nav prece, kas ir tirgū. Nosacīti runājot, tā pievienotā vērtība ir tuvu nullei, tā ir tikai jaunās, revolucionārās tehnoloģijās," uzskata "LNK Group" vadītājs.

Pēc viņa domām, tikai cilvēks ir spējīgs radīt revolucionāras tehnoloģijas. "Lūk, kur rīt būs īsts konkurss, īsta cīņa. Vienkāršākos gadījumos, kad būvniecības konkursā, pieņemsim, 50 dalībnieki nevar iegūt nekādu priekšrocību ar to, ka kāds pa būvi nedaudz ātrāk skraida ar akmeņiem. Uzvarēt var tikai ar kāda veida jauniem tehnoloģiskiem paņēmieniem, risinājumiem, un tam es šodien veltu galveno uzmanību - modernām tehnoloģijām un procesiem," saka uzņēmējs.

Pēc viņa domām, lielākais Latvijas trūkums ir zemais darba ražīgums, ne zemās algas. "Algas pie mums ir ļoti augstas. Tajā nozīmē - ko cilvēks dara par saņemto naudu. Ja cilvēks dara trīsreiz mazāk par kādu citu, bet saņem par pusi mazāk, tad viņš daudz saņem! Cīņa visās jomās notiek par darba ražīguma paaugstināšanu. Tātad vaina ne "aplokšņu algās", ne zemajās algās, bet produktivitātē," rezumēja Milovs.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? FOTOREPORTĀŽA no Centrāltirgus rudenī 16
"Jo dēlam sāp visvairāk..." Šie vecāki pēc šķiršanās izdarīja to, ko spētu vienīgi retais 20
Laosā pārrauj dambi: strādnieki glābj savas dzīvības no mutuļojošiem ūdeņiem
Skatīt visus komentārus