Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pamatojoties uz "vienas veselības" pieeju, nolūkā veicināt antibiotiku atbildīgu lietošanu Latvija, strādājot ES Padomē kopā ar citām ES dalībvalstīm un Eiropas Komisiju, izstrādā jaunus regulu priekšlikumus par veterinārajām zālēm un ārstniecisko barību.

Svarīgs aicinājums tiem, kuri ārstē savus dzīvniekus ar antibiotikām

Bizness
2015. gada 17. novembrī 19:05 2015. gada 17. novembrī 19:05
Lai sekmīgi samazinātu mikroorganismu noturīgumu jeb rezistenci pret antibiotikām (AMR), dzīvnieku veselības jomā ir jāsadarbojas praktizējošajiem veterinārārstiem, dzīvnieku īpašniekiem, dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu ražotājiem un valsts iestādēm, informēja Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Pārmērīgas un nepārdomātas antibiotiku lietošanas dēļ pēdējos gados attīstās rezistence pret antibiotikām, kas būtiski apgrūtina cīņu ar infekcijas slimībām gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem.

Līdz ar to ministrija aicina dzīvnieku īpašniekus mājlopu ārstēšanai antibiotikas lietot atbildīgi tikai saskaņā ar veterinārārsta norādījumiem, savukārt veterinārārstus antibiotikas dzīvnieku ārstēšanai izvēlēties pārdomāti, ņemot vērā antibiotiku piesardzīgas lietošanas pamatprincipus.

Kā norāda ministrijā, rezistentiem mikroorganismiem nav robežu - tie plaši un ātri izplatās gan ar inficētajiem cilvēkiem un dzīvniekiem, gan ar inficētu pārtiku, gan augsnē un ūdenī. Tādēļ Eiropas Savienībā tiek piemērota "vienas veselības" pieeja jeb vienoti un pamatoti ierobežošanas pasākumi, kas ietver cilvēku veselības, dzīvnieku veselības un vides aizsardzību.

Pamatojoties uz "vienas veselības" pieeju, nolūkā veicināt antibiotiku atbildīgu lietošanu Latvija, strādājot ES Padomē kopā ar citām ES dalībvalstīm un Eiropas Komisiju, izstrādā jaunus regulu priekšlikumus par veterinārajām zālēm un ārstniecisko barību.

Kā ziņots, 2013.gadā tika publicēti Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati, kas uzrādīja, ka Eiropā strauji attīstās baktērijas, kas ir izturīgas pret spēcīgākajām antibiotikām infekcijas slimību ārstēšanā. Šie dati ir mudinājuši Eiropas Komisiju pastiprināt cīņu pret mikroorganismu rezistenci, finansējot pētniecības projektus un īstenojot citas aktivitātes saistībā ar antibiotiku lietojumu veterinārijā.

Jau vēstīts, ka pēdējos astoņus gadus 18. novembrī Eiropā tiek atzīmēta Eiropas antibiotiku diena. Šogad Pasaules Veselības organizācija pirmo reizi ir pasludinājusi Pasaules antibiotiku nedēļu, kas notiek no 16. līdz 20.novembrim. Jautājumus par antibiotikām aktualizē, lai pievērstu Eiropas un pasaules iedzīvotāju uzmanību pieaugošai rezistences problēmai.

LETA / Foto:  Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 126
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
Pievienot komentāru