Par pašvaldības noteiktā atrasties uz iekšzemes publiskās vai jūras piekrastes ūdenstilpes ledus, kad tas ir īpaši bīstams, pārkāpšanu, draud brīdinājums vai naudas sods līdz 70 eiro apmērā.

Par neatļautu atrašanos uz ledus draudēs 70 eiro liels naudas sods 14

Ziņas
2015. gada 23. novembrī 17:37
Par aizlieguma atrasties uz iekšzemes publiskās vai jūras piekrastes ūdenstilpnes ledus pārkāpšanu varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kurus otrdien, 24.novembrī, skatīs valdība.

IeM izstrādājusi likumprojektu, kas paredz papildināt likumu "Par pašvaldībām" ar jaunu pantu, paredzot, ka pašvaldībai ir tiesības noteikt aizliegumu atrasties uz tās administratīvajā teritorijā esošās iekšzemes publiskās ūdenstilpes ledus un tās administratīvajai teritorijai pieguļošās jūras piekrastes ūdenstilpes ledus - vietās, kur var tikt apdraudēta personas dzīvība un veselība.

Saskaņā ar minēto pantu pašvaldībai ir noteiktas tiesības izvērtēt tās administratīvajā teritorijā esošās iekšzemes publiskās ūdenstilpes un tās administratīvajai teritorijai pieguļošās jūras piekrastes ūdenstilpes vietu, kur ir nosakāms aizliegums atrasties uz tās ledus, ņemot vērā šādus kritērijus - cilvēku pulcēšanās intensitāti, laikapstākļus un meteoroloģiskās prognozes un vietas, kurās pastāv iespējamība, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, tādējādi sasniedzot tiesību normas mērķi – novērst personas veselības un dzīvības apdraudējumu.

Savukārt grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredz to papildināt ar jaunu pantu un noteikt administratīvo atbildību par aizlieguma atrasties uz iekšzemes publiskās un jūras piekrastes ūdenstilpes ledus pārkāpšanu. Ņemot vērā pašreiz pašvaldībās noteikto minimālo un maksimālo administratīvo sodu lielumu par minētā aizlieguma pārkāpšanu, projektā ir paredzēts par pašvaldības noteiktā atrasties uz iekšzemes publiskās vai jūras piekrastes ūdenstilpes ledus, kad tas ir īpaši bīstams, pārkāpšanu, noteikt brīdinājumu vai naudas sods līdz 70 eiro apmērā.

Vienlaikus likumprojekts paredz papildināt pašvaldību administratīvās komisijas kompetenci, paredzot tām tiesības izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas par aizlieguma atrasties uz iekšzemes publiskās un jūras piekrastes ūdenstilpes ledus pārkāpumu.

BNS / Foto: Edija Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Rīgā nosvin pirmizrādi filmai, kuru veidoja četrus gadus! FOTO 3
  • Publicēts video, kurā mašīna uz Vestminsteras tilta ietriecas gājējos 0
  • Kijevā nošauts bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Voroņenkovs 6