Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents Vējonis premjera amata kandidātu vēl nenosauc 40

Politika
2015. gada 11. decembrī 13:20 2015. gada 11. decembrī 13:20
(Papildināta ziņa) Valsts prezidents Raimonds Vējonis, šodien pabeidzot pirmo sarunu kārtu ar partijām par jaunas valdības veidošanu, nosauca virkni darbu, kuriem būtu jābūt jaunās valdības prioritātēm, bet nenosauca nedz premjera amata kandidātu, nedz deva mājienu, kurai no partijām būtu jāuzņemas valdības veidošana.

Sarunās ar partijām pārliecinošs atbalsts kādam noteiktam koalīcijas modelim vai Ministru prezidenta kandidātam nav izveidojies, sacīja Vējonis un aicināja partijas ne vēlāk kā līdz šī gada beigām piedāvāt konkrētus premjera amata kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

Kā uzsvēra Vējonis, šobrīd ir noslēdzies pirmais posms virzībā uz jaunas valdības izveidošanu. "Esmu gandarīts, ka visi parlamentā pārstāvētie politiskie spēki apzinās nepieciešamību veidot spēcīgu, izlēmīgu un saliedētu komandu," uzsvēra Vējonis, "jaunajam ministru kabinetam jāgūst pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas atbalsts."

Prezidents norādīja, ka no partiju pārstāvjiem guvis apstiprinājumu, ka jaunās valdības locekļiem jābūt ar labu reputāciju un atbalstu sabiedrībā. "Sabiedrība gaida darbu valsts labā," uzsvēra Vējonis, piebilstot, ka "jaunajai koalīcijai jāveido godīga politika".

Vējonis sarunās ar politiķiem esot guvis pārliecību, ka ir iespēja izveidot stabilu, rīcībspējīgu koalīciju.

Līdz jaunās valdības apstiprināšanai Vējonis aicināja demisionējušo valdību turpināt aktīvu darbu.

Viņš atgādināja, ka vēl pirms sarunām minēja, ka nākamajai valdībai būs jārisina daudzi svarīgi un neatliekami jautājumi. Partiju pārstāvji sarunās bijuši vienisprātis, ka valsts drošība, tautsaimniecības attīstība, reformas izglītības sistēmā un veselības aprūpē, kā arī demogrāfiskās situācijas būtiska uzlabošana būs jaunās valdības prioritārie darbi.

Lai nodrošinātu efektīvu valsts budžeta izlietojumu, būs jāveic bāzes izdevumu pārskatīšana un jāveido prognozējama nodokļu politika, uzsvēra prezidents. Tāpat jāturpina sarunas par Latvijas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). “Mēs nedrīkstam ilgāk kavēties ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma ieviešanu. Izlēmīgu rīcību prasīs gāzes tirgus atvēršana,” pauda Vējonis.

Viņš aicināja atcerēties, ka vēl pirms gada ievēlējām šo Saeimu, dodot uzticēšanās mandātu politiskajām partijām. “To pašu gribu atgādināt politiķiem - sabiedrība sagaida darbu valsts labā. Tas nozīmē stiprināt sabiedrības uzticēšanos valsts varai kopumā, pieņemt pārdomātus un atbildīgus lēmumus, kā arī prast tos izskaidrot Latvijas tautai,” klāstīja prezidents.

Kā ziņots, ceturtdien un piektdien Saeimā pārstāvētie politiskie spēki tikās ar Valsts prezidentu, lai runātu par jaunās valdības izveidi.

Politiķi kuluāros spriež, ka valdības veidošanā priekšā vēl ir smagas sarunas, jo skaidru vienošanos neesot par pašiem konceptuālākajiem jautājumiem - gan par koalīcijas sastāvu, gan par skaidru atbalstu iespējamam premjera amata kandidātam un portfeļu sadali.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 21
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 14
Skatīt visus komentārus