Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šādi izskatīsies auto – cietumnieku ātrās palīdzības, ar kurām ieslodzītos turpmāk no cietumiem vedīs uz ārstniecības iestādēm.

Tāda izskatās cietumnieku ātrā palīdzība. FOTO 15

Sabiedrība
2015. gada 17. decembrī 06:12 2015. gada 17. decembrī 06:12
Ieslodzījuma vietu pārvalde par 172 909,11 (bez PVN) iegādājusies četrus jaunus specializētus busiņus „Citroen Jumper 2,2 HDI”, kas paredzēti, lai ieslodzītos nogādātu ārstniecības iestādēs ārpus ieslodzījuma vietām. Cietumnieku ātrās palīdzības nodos Liepājas, Brasas, Valmieras un Olaines cietumu rīcībā.

Jaunajās automašīnās būs divas novērošanas videokameras (viena virzīta uz transportlīdzekļa kustības virzienu, otra atradīsies apsargu nodalījumā). Būs arī iekārta, kas fiksēs laiku, kad transportlīdzekli izmanto ar iedegtu bākuguni un ieslēgtu skaņas signālu, kā arī fiksēs auto braukšanas ātrumu. Specializēta programmatūra attēlos transportlīdzekļa atrašanās vietu uz detalizētas Latvijas kartes, kontrolēs tā statusu, ļaus piekļūt laika video un audio plūsmai, fiksēs attālinātā serverī koordinātes, ātrumu, laiku, bākuguns statusu. Transportlīdzekļi tiks aprīkoti arī ar sakaru ierīcēm, kas pieslēgtas Iekšlietu ministrijas sakaru sistēmai, Kasjauns.lv informēja Ieslodzījumu vietu pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ināra Makārova.

Ieslodzīto pārvešanu uz ārstniecības iestādi ārpus ieslodzījuma vietas teritorijas nodrošina 11 ieslodzījuma vietas. Ieslodzītos pārved uz to ārstniecības iestādi, kurā atbilstoši ieslodzījuma vietas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vai ārstniecības personas rekomendācijai var sniegt viņam nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Bieži ir situācijas, kad ieslodzītos no Latvijas reģioniem (Daugavpils, Jēkabpils, Liepāja, Valmiera) ir nepieciešams pārvest uz ārstniecības iestādēm Rīgā, jo, ņemot vērā ieslodzītā veselības stāvokli, tikai ārstniecības iestādēs Rīgā ir iespēja sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību. Uz ārstniecības iestādēm ikdienā pārved un apsargā dažādas bīstamības pakāpes ieslodzītos (apcietinātie un notiesātie), kas apcietināti vai brīvības atņemšanas sodu izcieš par smagu un sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu, kā arī ieslodzītos, kuriem ir nosliece uz bēgšanu vai uzbrukumu.

Šobrīd, lai uz ārstniecības iestādēm ārpus ieslodzījuma vietas teritorijas pārvestu ieslodzītos, izmanto ikdienas dienesta transportlīdzekļus (vieglā automašīna vai mikroautobuss), kuri nav speciāli aprīkoti un, ar kuriem jāiekļaujas kopējā transporta plūsmā. Šādās situācijās tiek kavēta ieslodzīto nogādāšana ārstniecības iestādē palīdzības sniegšanai, gan arī tiek apdraudēta sabiedrības drošība.

Ieslodzījuma vietu pārvalde bija izsludinājusi atklāto konkursu „Operatīvo transportlīdzekļu iegāde ar piegādi ieslodzījuma vietu pārvaldes vajadzībām”. Konkursā uzvarēja „Mile Auto”, ar kuru noslēdza līgumu par četru operatīvo transportlīdzekļu iegādi par 172 909,11 eiro (bez PVN).

Iegādātie operatīvie transportlīdzekļi tiks nodoti Liepājas, Brasas, Valmieras un Olaines (Latvijas cietumu slimnīcai) cietumam.

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 26
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 6
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 3
Skatīt visus komentārus