Andris Freidenfelds, Aminata Savadogo un Artūrs Šingirejs.

Šodien operā sadalīs 19 Zelta mikrofonus un vienu Dimanta mikrofonu

Ziņas
2016. gada 15. martā 13:26
Šodien Latvijas Nacionālajā operā jau 20. reizi izskanēs Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons”.

Balvu pasniegšanas ceremonijā par savu īpašo devumu mūzikas attīstībā godinās Maestro Raimondu Paulu pasniedzot komponistam īpašu balvu – Dimanta mikrofonu.

Raimonds Pauls ir izcilākais Latvijas komponists populārās mūzikas jomā, vienlaikus palikdams cieši saistīts ar akadēmiskajām vērtībām. Gadu no gada Maestro mūzikas ieraksti plūkuši laurus Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas ceremonijās dažādās nominācijās.

Neizmērojams ir ierakstu skaits, kuros iemūžināta Maestro radītā mūzika. Tie ir dažādu žanru sacerējumi, galvenokārt dziesmas, dziesmu cikli, kā arī instrumentālā mūzika, skaņdarbi korim, teātrim, kino. Daudzkārt ierakstos iemūžināts arī ar fenomenālām darba spējām apveltītā Raimonda Paula pianista veikums citu autoru darbu interpretācijās. Taču nosaukt šī mūziķa, Latvijas lepnuma, ierakstu kopējo skaitu pat nav reāli paveicams uzdevums, tāpēc ikviens no mūzikas industrijas standarta goda apbalvojumiem izrādījās pārāk pieticīgs.

Tā kā balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas industrijā Raimonds Pauls saņēmis jau 2000. gadā, tad Latvijas mūzikas producentu apvienība (LaMPA) ir pieņēmusi lēmumu dibināt speciālbalvu. Kā Latvijā un pasaulē visvairāk izdotajam, viskuplāk tiražētajam, visvairāk atskaņotajam autoram un izpildītājam Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 20 gadu pastāvēšanas vēsturē Maestro Raimondam Paulam šovakar tiks pasniegta speciālbalva Dimanta mikrofons.

Zelta Mikrofons svinīgajai ceremonijai no Latvijas Nacionālās operas būs iespējams sekot līdz no plkst. 19:10 Kanālā 2 un portālos TVPlay un Skaties.lv un no plkst. 21:10 kanālā LNT.

Regīna Zommere / Foto: Ieva Lūka/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kā viena muļķīga universitātes darbinieku nolaidība izpostīja jaunas sievietes dzīvi 8
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 25
  • Pasaule smīkņā par neizskaidrojumu Trampa dīvainību. VIDEO 11