Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šī gada "Ēnu diena" Saeimas sēžu zālē.

Ēnu dienu rosinās iekļaut vispārējās izglītības mācību saturā 6

Tava izglītība
2016. gada 30. martā 22:16 2016. gada 30. martā 22:16
Organizācija "Junior Achievement Latvija" (JAL) rosina Ēnu dienu iekļaut vispārējās izglītības mācību saturā, informēja organizācijā.

Viena no būtiskākajām problēmām, kāpēc jaunieši neizvēlas apgūt inženiertehniskās specialitātes, ir tā, ka jauniešiem trūkst informācijas un praktiskā skatījuma par to, kādas profesijas un iespējas piedāvā inženierzinātnes, secināja organizācijā. Līdz ar to jau tuvākajā laikā biedrība veiks nākamos soļus, lai šī iniciatīva nonāktu izglītības ministra dienaskārtībā tālākai virzībai.

Organizācijā uzsver, ka IKT nozares speciālistu un inženieru iztrūkums 2020.gadā būs jau 20 000 darbinieku. Vērtējot šī gada Ēnu dienas rezultātus, var gūt apstiprinājumu šādām prognozēm, jo populārākās Ēnu dienas profesijas bija stjuarti, mākslinieki, radio diktori. Starp tām nav atrodamas inženierzinātnes. JAL katru gadu organizētajā Ēnu dienā piedalās arī arvien vairāk skolēnu un darba devēju, taču, piemēram, vidusskolu grupā procentuālais "ēnotāju" skaits attiecībā pret kopējo skolēnu skaitu valstī ir neliels.

JAL valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns uzskata, ka pašreizējai vispārējās izglītības sistēmai nav ciešas saiknes ar reālajām darbavietām - darba devējiem nav iespējas pietiekoši iesaistīties jauno speciālistu apmācībā jau skolas solā. Lai skolēns izdarītu savu izvēli par labu īstajai profesijai, tam jau skolas laikā ir jāpārredz savas dzīves spēles laukums, tostarp arī iespējamā profesionālā karjera, pārliecināts Krievāns.

"Skola ir jāsasaista ar dzīvi, un Ēnu diena ir iespēja vismaz vienu dienu gadā ielūkoties interesējošās profesijas darba ikdienā un izdarīt pamatotu izvēli," sacīja Krievāns.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 19
Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 62
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 27
Skatīt visus komentārus