Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šļūka uzskata, ka asuma ziņā atpaliekam no angļiem un francūžiem - to viņš sacīja 1.aprīļa izjokošanas un karikatūru kontekstā.

Talantīgais karikatūrists Gatis Šļūka: "Asuma ziņā atpaliekam..." 13

Viedokļi
2016. gada 1. aprīlī 09:33 2016. gada 1. aprīlī 09:33
Karikatūru jomā asuma ziņā atpaliekam no angļiem un arī francūžiem, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" piektdien atzina karikatūrists Gatis Šļūka.

"Anglijā vai Francijā - tur karikatūrām ir senākas tradīcijas un cilvēki laika gaitā pie tām ir pieradināti. Tāpat pieradināti ir politiķi. Ja tu esi politiķis, tad gaidi par sevi jebko principā," sacīja Šļūka.

Latvijā daļa politiķu novērtējot karikatūras un vēloties tās iegadāties. "Nezinu, kur viņi pēc tam tās liek, varbūt saplēš un izmet, lai citiem netiktu. Liekas, esi uzzīmējis to cilvēku ne visai labā gaismā, viņam varētu nepatikt, bet, nē, viņš vēlas karikatūru iegādāties," stāstīja Šļūka. Esot arī gadījumi, kad karikatūrists ir kā dakteris, iepriecinot skatītājus, kurā attēlots kāds viņiem netīkams cilvēks.

Karikatūrista uzdevums ir paskatīties uz sevi, sabiedrību, kādu absurdu situāciju no malas, stāstīja Šļūka.

Pētījumu kompānijas TNS kopā ar LNT veiktā aptauja liecina, ka 46% iedzīvotāju vēlas, lai 1.aprīlī viņus kāds izjoko. Tikpat daudz cilvēku to nevēlas. 49% ir nodoms kādu izjokot šajā dienā, bet 43% 1.aprīlī neplāno īpaši jokot.

BNS/Foto: Ieva Čīka/Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 226
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 24
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 5
Skatīt visus komentārus