Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ēkas būs piecstāvu un tajās pavisam būs 276 vienistabas dzīvokļi, kā arī sociālo dienas centru, sociālā dienesta teritoriālais centrs, kā arī veselības aprūpes centrs.

Bolderājā būvēs jaunas sociālās mājas 5

Runā Rīga
2016. gada 2. maijā 16:30 2016. gada 2. maijā 16:30
Šodien, 2.maijā, Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprināja lēmumu par 3 jaunu sociālo māju būvniecību Bolderājā.

Mājas Mežrozīšu ielā plānots izbūvēt blakus Rīgas domes īpašumā jau esošajām 4 2014.gadā uzceltajām īres dzīvojamām ēkām. Turpat atrodas vēl 2 sociālās un viena pašvaldības īres mājas. Veiksmīga projekta attīstības rezultātā  Bolderājā būs 12 dzīvojamo māju mikrorajons, ko apsaimnieko “Rīgas Pilsētbūvnieks”.

Rīgas domes Satiksmes departaments ir pasūtījis Mežrozīšu ielas pārbūves projektu, kura realizācija pilnībā atrisinās jautājumu par piebraukšanu kompleksam.

Ēkas būs piecstāvu un tajās pavisam būs 276 vienistabas dzīvokļi, kā arī sociālo dienas centru, sociālā dienesta teritoriālais centrs, kā arī veselības aprūpes centrs. Vienistabas dzīvokļi 20 – 25 km2 lielumā tiks projektēti tādēļ, ka pēc tiem šobrīd ir vislielākais pieprasījums. Uz šo brīdi pilsētas dzīvokļu rindā uz sociālajiem dzīvokļiem aptuveni 70% pieprasījums ir tieši vienistabas dzīvokļi. 

 “Rīgas pilsētbūvnieks” kā pasūtītājs būvniecību plāno  sākt nākamā gada pavasarī, ja netiks kavēta iepirkuma procedūra, bet pašas ēkas varētu  nodot ekspluatācijā divus gadus pēc būvdarbu sākšanas. Komiteja lēma, ka trīs ēku projektēšanas un būvniecības izdevumi nedrīkst pārsniegt 15,2 miljonus eiro. Līdzekļus projekta īstenošanai pašvaldība plāno gūt aizņēmuma veidā no Valsts kases vai cita aizdevēja, kas piedāvās izdevīgākos aizņēmuma nosacījumus.

Projektam plānota arī otrā kārta, kurā plānota vēl 2 deviņstāvu sociālo māju izbūve ar aptuveni 400 dzīvokļiem, par kuru komiteja lems atsevišķi.

Lēmums vēl jāapstiprina domes sēdē.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 7
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 14
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 28
Skatīt visus komentārus