Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
80 gadu slieksni pārkāpušais Dailes teātra veterāns Juris Strenga. (Foto: Juris Rozenbergs)

Suminot Strengu 80. jubilejā un kārtīgi izballējoties, Dailes teātris noslēdz sezonu. FOTO 7

Kultūra
2017. gada 18. jūnijā 21:27 2017. gada 18. jūnijā 21:27
Kasjauns.lv
Ar koncertuzvedumu „Spanovska ballīte - 3.sērija (ie) svētības”, jestru ballēšanos un sezonas ražīgāko mākslinieku apbalvošanu Dailes teātris noslēdza šo sezonu.

Dailes teātra radošais kolektīvs pirms došanās atvaļinājumā sezonas noslēgumu atzīmēja, trīs vakarus dziedot un dejojot koncertuzvedumā „Spanovska ballīte”, kuras izskaņā 17. jūnijā uz balli tika lūgti arī apmeklētāji. Sezonas noslēguma koncertā īpaši sumināts nesenajā 80. jubilejā tika jau 59 sezonas Dailē aizvadījušais aktieris Juris Strenga. Gaviļnieks Juris Strenga tika sveikts gan ar ziediem, gan ar pavisam netipisku dāvanu – aktieri viņam uzdāvināja sprostu ar dekoratīvo sivēnu. Pīles un vistas Strengam draiskie kolēģi nosolījās dāvināt uz 90. dzimšanas dienu.

Godināta tika arī Dailes teātra spožā aktrise Olga Dreģe, kurai 80 gadi paliks nākamgad.

Pēc koncertizrādes mākslinieki aiz aizvērta priekškara pulcējās uz skatuves, kur atzīmēja sezonas noslēgumu. Tika sumināti iekšējā balsojuma līderi vairākās nominācijās. Sezonas labākā aktiera gods tika Laurim Subatniekam, kamēr par labāko aktrisi dailēnieši atzina Indru Briķi. Režisore Laura Groza-Ķibere bija aizkustināta par kolēģu piešķirto novērtējumu – sezonas labākās režisores titulu. Bet tikai ņemot vērā matemātiskus aprēķinus, tika noskaidrots, ka sezonas nodarbinātākā aktrise ir Ieva Segliņa, bet nodarbinātākais aktieris – Gints Andžāns.

Citi šobrīd lasa

Porziņģa veseļošanās rit pilnā sparā - ar blondīni pie sāniem atpūšas uz jahtas 34
Latviete, kura ikdienā dodas iepirkties uz Lietuvu: "Pie jums viss ir lētāk, izņemot vienu" 62
"Bandītisms, mūžīga cīņa, rekets un melu pasaule" - arī pavārs Zirdziņš izkliedz savu sāpi, cik grūti eksistēt restorānu biznesā Latvijā 8
Skatīt visus komentārus

Орбакайте неожиданно высказалась о любовнике Пугачевой

Герцогиня Меган, принц Гарри и другие члены королевской семьи посетили открытие Royal Ascot