Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Izvietotās kaujas grupas četrās alianses dalībvalstīs būs tik ilgi, kamēr būs tāda nepieciešamība.

NATO nolemj Latvijā izvietot pastāvīgu kaujas grupu, kas aizsargātu no Krievijas 136

Sabiedrība
2016. gada 14. jūnijā 20:10 2016. gada 14. jūnijā 20:10
NATO valstu aizsardzības ministri Briselē otrdien pieņēma stratēģisku lēmumu Latvijā izvietot bataljona kaujas grupu, informēja aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (ZZS) preses sekretāre Līga Krapāne.

Pa bataljona kaujas grupai izvietos arī pārējās Baltijas valstīs un Polijā.

"Šis ir vēsturisks brīdis. Sabiedroto klātbūtne Latvijā, stiprinot aizsardzību un drošību, turpmāk būs ikdiena," uzvēra aizsardzības ministrs.

Bergmanis atzina, ka 8. un 9. jūlijā gaidāmais NATO samits Varšavā notiks laikā, kad alianses drošība piedzīvo vairākus izaicinājumus. Lai stātos pretim izaicinājumiem, NATO ir pieņēmusi nepieciešamos lēmumus, lai aizsargātu ikvienu dalībvalsti.

"Izvietojot četras kaujas grupas, pirmkārt, tas ir kārtējais alianses solidaritātes un vienotības apliecinājums, otrkārt, tā ir potenciālā agresora atturēšana, treškārt, tas ikdienā ļaus mūsu un sabiedroto spēkiem pilnveidot savstarpējo savietojamību," akcentēja Bergmanis un piebilda, ka Krievijas radītie izaicinājumi alianses drošībai ir ilgtermiņā, tāpēc izvietotās kaujas grupas četrās alianses dalībvalstīs būs tik ilgi, kamēr būs tāda nepieciešamība.

Bergmanis uzsvēra, ka Latvija novērtēs jebkura sabiedrotā apņemšanos izvietot savus spēkus mūsu valstī, un lēmumi par konkrētu valstu iesaisti tiks pieņemti, vienojoties ar sabiedrotajiem.

Ministrs norādīja, ka viena no galvenajām prioritātēm šajā un nākamajos gados ir uzņemošās valsts atbalsta nodrošināšana, apliecinot Latvijas apņemšanos un spēju nodrošināt nepieciešamos elementus, lai sabiedrotie karavīri varētu uzturēties Latvijā. "Mums jābūt un mēs būsim gatavi uzņemt savus sabiedrotos!" sacīja Bergmanis.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 12
Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 14
Šorīt 55 gadu vecumā no smadzeņu vēža miris slavenais operdziedātājs Hvorostovskis 15
Skatīt visus komentārus