Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viena no pārvietotajām personām Sīrijā strādājusi celtniecības nozarē.

Uz Latviju pārvietota patvēruma meklētāju ģimene no Turcijas 114

Sabiedrība
2016. gada 17. jūnijā 08:43 2016. gada 17. jūnijā 08:43
Ceturtdienas vakarā Latvijā ieradusies sešu personu ģimene no Sīrijas, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā četri pirmsskolas vecuma bērni, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Šīs ir pirmās personas, kuras Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju pārvietotas no Turcijas.

Ģimene pašreiz atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Viena no pārvietotajām personām Sīrijā strādājusi celtniecības nozarē.

Atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Amatpersonas veic arī sākotnējo aptauju, ievada personu pirkstu nospiedumus "Eurodac" sistēmā un izsniedz patvēruma meklētāja dokumentus.

Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros jau uzņēmusi 29 personas.

Latvija pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības valstīm - Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm.

Aprīļa beigās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu pirmajām divām pārvietotajām ģimenēm no Grieķijas, kas februāra sākumā ieradās Latvijā. Šāds statuss piešķirts ģimenei - vīram un sievai no Eritrejas - un ģimenei no Sīrijas - vīram, sievai un diviem nepilngadīgiem bērniem.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 23
Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 3
Skatīt visus komentārus