Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šis ir bezprecedenta gadījums ES vēsturē, tādēļ grūti paredzēt, cik ilgs process būs izstāšanās un kā tas beigsies.

Latvija izsaka nožēlu par Lielbritānijas referenduma rezultātiem 162

Sabiedrība
2016. gada 24. jūnijā 10:31 2016. gada 24. jūnijā 10:31
Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) izsaka nožēlu par Lielbritānijas referenduma par dalību Eiropas Savienībā (ES) rezultātiem.

Vienlaikus ministrija uzsver, ka Lielbritānija arī turpmāk paliks Latvijai nozīmīgs sabiedrotais un starptautiskais partneris, ar kuru tiks uzturētas ciešas attiecības, tai skaitā ārlietās un drošības politikā.

ĀM informē, ka tuvākajā laikā jāuzsāk sarunas par Lielbritānijas izstāšanās no ES noteikumiem un turpmāko attiecību modeli.

Šajās sarunās Latvijas valdība darīs visu iespējamo, lai aizstāvētu savas nacionālās, Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā un ES dalībvalstu kopējās intereses. Būs jāpanāk visām iesaistītajām pusēm pieņemams risinājums.

Šis ir bezprecedenta gadījums ES vēsturē, tādēļ grūti paredzēt, cik ilgs šis process būs un kā tas beigsies, norāda ĀM.

Balstoties uz līdzšinējiem balstu skaitīšanas rezultātiem, Lielbritānijas sabiedriskā raidorganizācija BBC un citi Liebritānijas mediji piektdien ziņoja, ka referendumā guvuši uzvaru valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) piekritēji.

Šī prognoze izdarīta pēc rezultātu paziņošanas 309 no 382 balsu skaitīšanas apgabaliem, kas liecina, ka par izstāšanos nobalsojuši 52% referenduma dalībnieku, bet par valsts palikšanu ES - 48% dalībnieku.

Oficiālie rezultāti vēl nav paziņoti.

Pēc oficiālajiem datiem, vēlētāju aktivitāte referendumā bijusi 72,2%. Šādu balsotāju aktivitāti Lielbritānija nav pieredzējusi kopš 1977.gada.

Saistībā ar ziņām par izstāšanās piekritēju uzvaru Lielbritānijas mārciņas kurss sasniedza zemāko līmeni kopš 1985.gada.  Pēc pirmajām ziņām par ES atbalstītāju pārsvaru referendumā mārciņas kurss Āzijas tirgos strauji kāpa, bet, gūstot pārsvaru izstāšanās atbalstītājiem, kurss strauji samazinājās, un īsā laikā piektdien mārciņa zaudēja 10% vērtības.

BNS/Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 94
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Skatīt visus komentārus