Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Puisēna atradējs ir 19 gadu vecais jūras spēku kursants Aleksandrs Aleksējevs, vēstī portāls bezvests.lv.

19 gadu vecais Aleksandrs stāsta, kā mežā atradis mazo Hugo 121

Sabiedrība
2016. gada 4. jūlijā 15:43 2016. gada 4. jūlijā 15:43
Engures novada Engures pagasta Abragciema mežā pazudušo divus gadus mazo puisēnu koši oranžo bikšu dēļ pamanījis viens no brīvprātīgajiem.

Kā pastāstīja Aleksandrs Aleksējevs, viņš kopā ar māsas vīru ieradies palīdzēt meklēt bērnu ap plkst.3 no rīta, atrodot viņu aptuveni 3,5 kilometru attālumā no kempinga teritorijas. Kad no rīta Aleksandrs jau bija gatavs doties atpakaļ uz mašīnu, lai nokļūtu atpakaļ kempingā un uzzinātu kādus jaunumus, jaunais vīrietis ieraudzījis kaut ko koši oranžu guļam sūnās.

Puisēns bija aizmidzis, kad viņš tika atrasts. Bērns bija pārbijies, kad viņu pamodināja, nedaudz raudāja. Kad puisēns tika nogādāts kempingā pie mātes, sieviete sākumā bijusi ļoti šokēta, stāstīja Aleksandrs, tomēr uzreiz izplūda lielā pateicībā. Jaunais vīrietis komentēja, ka māti diez vai var vainot, jo mazi bērni ir ļoti aktīvi, mēdz skriet prom, un arī šoreiz, viņaprāt, viss notika acumirklī.

Jau ziņots, ka pirmdienas rītā ap plkst.6.10 atrasts Abragciemā no kempinga teritorijas pazudušais divus gadus vecais zēns.

Kā apstiprināja Engures novada Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Vancāns, bērns atrasts aptuveni piecu kilometru attālumā no pazušanas vietas un jau ir atvests pie mātes, kura viņu atpazinusi. Pēc Vancāna teiktā, vizuāli bērns izskatās vesels, viņam nav nekādu traumu, taču patlaban tiek gaidīts, kad viņa veselības stāvokli pārbaudīs mediķi.

Aleksandrs mazo Hugo atrada aptuveni 3,5 kilometru attālumā no kempinga teritorijas.

Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica zināja teikt, ka uz bērna ķermeņa pamanāmi vien kukaiņu kodumi. Bērns atrasts Bērzciema mežā, guļam sūnās dažus desmitus metru no ceļa. Īsi pirms zēna atrašanas pāris kilometru attālumā no Abragciema kempinga Bērzciema virzienā smiltīs tika pamanīts bērna apavu pēdas nospiedums, līdz ar to meklēšanas darbi tika novirzīti uz šo rajonu.

Kā ziņots, zēns pazuda svētdienas vakarā ap plkst.19.30 Engures pagastā, kempinga "Abragciema baloži" teritorijā. Puisēns spēlējās smilšukastē kopā ar citiem bērniem, kad māte uz brīdi atstāja viņu nepieskatītu, lai nomazgātu traukus. Kad sieviete atgriezās, dēls vairs nav bijis atrodams.

Tika sākta zēna meklēšana, kurā iesaistījās plaši spēki - aptuveni 30 Valsts policijas darbinieku, 40 zemessargu, pieci Engures novada Pašvaldības policijas darbinieki, kinologs, Nacionālo bruņoto spēku helikopters un vairāki brīvprātīgie no dažādām Latvijas vietām. Tika pārmeklēts gan mežs, gan jūras krasts.

Valsts policijā apstiprināja, ka meklēšanā tika pieredzēta liela cilvēku atsaucība un tika saņemti daudzi iedzīvotāju zvani.


LETA/Foto: bezvests.lv/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 41
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 25
Skatīt visus komentārus