Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

NATO apstiprina starptautiskā kontingenta izvietošanu Polijā un Baltijas valstīs 1

Sabiedrība
2016. gada 8. jūlijā 21:50 2016. gada 8. jūlijā 21:50
NATO dalībvalstu līderi, lai atturētu iespējamos Krievijas draudus, piektdien Varšavā notiekošajā samitā apstiprinājuši četru starptautisko bataljonu izvietošanu Polijā un Baltijas valstīs, preses konferencē paziņoja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Stoltenbergs piebilda, ka bataljoni, kurus iecerēts izvietot alianses austrumu pierobežā, būs "spēcīgi" un daudznacionāli. To izvietošana sāksies nākamgad un notiks uz rotācijas pamata.

"Tie demonstrē transatlantisko saišu stiprumu un nepārprotami parāda, ka uzbrukums vienam sabiedrotajam tiks uzskatīts par uzbrukumu visai aliansei," uzsvēra NATO ģenerālsekretārs.

Polijā izvietotā bataljona vadību uzņēmušās ASV, kamēr par Baltijas valstīs izvietoto bataljonu komandēšanu attiecīgi atbildīga būs Kanāda - Latvijā, Vācija - Lietuvā, bet Lielbritānija - Igaunijā.

Šobrīd zināms, ka Igaunijā izvietojamajā bataljonā dienēs 500 britu, 200 dāņu un aptuveni 150 franču karavīri.

Latvijā dislocētajā bataljonā būs 450 kanādiešu karavīri, bet par pārējo personālsastāvu vēl turpinās sarunas ar citām dalībvalstīm.

Savukārt Lietuvā esošā bataljona sastāvā dienēs 500 vācu, 200 beļģi, 100 līdz 150 nīderlandiešu un aptuveni 150 franču karavīri. Sagaidāms, ka savus karavīrus uz Lietuvu nosūtīs arī Luksemburga un Norvēģija.

Polijā izvietojamo bataljonu veidos aptuveni 1000 ASV un apmēram 150 britu karavīri.

Karavīri uz Poliju un Baltijas valstīm tiks nosūtīti rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem.

LETA, DPA

Citi šobrīd lasa

Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 123
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Pievienot komentāru