Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kopumā maijā kompensācijās par dzīvojamo telpu īri un transporta izdevumiem deputātiem izmaksāti 27 660 eiro.

Saeimā visbiežāk kompensācijas saņēmuši ZZS deputāti 10

Sabiedrība
2016. gada 24. jūlijā 14:10 2016. gada 24. jūlijā 14:10
Vairāk nekā puse (13 no 21) Saeimā ievēlēto Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu transporta un īres maksas kompensācijās saņem vismaz 500 eiro, liecina parlamenta publiskotā informācija par izmaksātajām kompensācijām parlamenta deputātiem maijā.

Kopumā kompensācijas virs 500 eiro mēnesī saņem 27 deputāti. 16 no tiem saņēmuši vairāk par 600 eiro. Otri aktīvākie kompensāciju saņēmēji ir "Saskaņas" deputāti - septiņi parlamentārieši, kas pārstāv šo partiju saņēmuši vismaz 500 eiro.

Maijā kompensācijās virs 600 eiro saņēmuši: Aldis Adamovičs ("Vienotība"), Valērijs Agešins ("Saskaņa"), Rihards Eigims (ZZS), Aleksandrs Jakimovs ("Saskaņa"), Guntis Kalniņš (ZZS), Jānis Klaužs (ZZS), Nellija Kleinberga (LRA), Vladimirs Nikonovs ("Saskaņa"), Vitālijs Orlovs ("Saskaņa"), Putra Edgars (ZZS), Valdis Skujiņš (ZZS), Jānis Trupovnieks (ZZS), Jānis Tutins ("Saskaņa"), Juris Viļums (LRA), Jānis Vucāns (ZZS), kā arī Dzintars Zaķis ("Vienotība").

Savukārt virs 500 eiro: Jānis Ādamsons ("Saskaņa"), Aija Barča (ZZS), Inesis Boķis ("Vienotība"), Augusts Brigmanis (ZZS), Valters Dambe (ZZS), Gundars Daudze (ZZS), Dzintars Raivis (NA), Kārlis Krēsliņš (NA), Artis Rasmanis (ZZS), Juris Vectirāns (ZZS) kā arī Ivars Zariņš ("Saskaņa").

Kopumā maijā kompensācijās par dzīvojamo telpu īri un transporta izdevumiem deputātiem izmaksāti 27 660 eiro. No tiem dzīvojamo telpu īres kompensācijās izmaksāti 9552 eiro, savukārt transporta līdzekļu kompensācijās - 18108 eiro. No 100 parlamentāriešiem kompensācijas vispār maijā nav saņēmis tikai 21 deputāts. Vidējais kompensācijas apjoms veido 276,6 eiro mēnesī.

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka, ja deputātam, realizējot savas pilnvaras ir radušies izdevumi, no Saeimas budžeta izmaksā kompensācijas par transporta pakalpojumiem, komandējumu izdevumiem, kā arī dzīvojamo telpu īres kompensācija.

Dzīvojamo telpu kompensācija iespējama, ja deputāts dzīvo vismaz 40 kilometru attālumā no galvaspilsētas. Par faktiskajiem transporta izdevumiem uzskatāmi pilsētas un starppilsētu sabiedriskā transporta izdevumi, kā arī izdevumi par deputāta īpašumā vai valdījumā esoša transportlīdzekļa izmantošanu.

BNS/ Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Džeina Fonda: "Jūtos dzīvāka un laimīgāka nekā 20 un 30 gadu vecumā. Mani nebaida vecums" 11
Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 31
Bīstamais piena pulveris līdz Latvijai nav nonācis 24
Skatīt visus komentārus