Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Veitu izdevās ievēlēt ar piecām balsīm "par".

Par Rucavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Jānis Veits 2

Novadu ziņas
2016. gada 4. augustā 16:58 2016. gada 4. augustā 16:58
Rucavas novada deputāti šodien ārkārtas domes sēdē ievēlējuši domes priekšsēdētāju. Deputātu atbalstu guvis Jānis Veits ("Mūsmājas"), informē dome.

Balsošanai tika izvirzīti divi kandidāti - deputāts Veits, kurš jūlija beigās jau tika virzīts šim amatam, un domes priekšsēdētāja vietnieks Romārs Timbra (LZS). Veitu amatam izvirzīja Viktors Čamans ("Novada attīstībai"), savukārt Timbru - Liena Trumpika ("Duvzare").

Timbra saņēma trīs balsis "par" un piecas "pret". Savukārt Veitu izdevās ievēlēt ar piecām balsīm "par". Četri deputāti balsoja pret viņu.

Jau ziņots, ka 6.jūnijā no amata tika atbrīvota Rucavas novada domes priekšsēdētāja Irēna Šusta ("Mūsmājas").

Tās pašas sēdes darba kārtībā bija iekļauts arī jautājums par jauna priekšsēdētāja ievēlēšanu, tomēr toreiz lemšana tika atlikta, jo deputāti izteica vēlmi lemt par jauno priekšsēdētāju kopā ar jautājuma par priekšsēdētāja vietnieka izskatīšanu.

Ārkārtas domes sēde priekšsēdētāja ievēlēšanai tika sasaukta 28.jūlijā, taču arī tā beidzās bez rezultāta.

Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti divi kandidāti - Andis Rolis ("Vienoti novadam") un Veits. Andis Rolis, kuru izvirzīja viņa brālis Guntis Rolis ("Domubiedri"), savu kandidatūru atsauca, paskaidrojot, ka viņš nevarētu savienot pienākumus zemnieku saimniecībā ar pašvaldības vadīšanu. Savukārt par Veitu nobalsoja četri deputāti, bet pieci balsoja "pret".

Vēlāk Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informēja domi, ka tai līdz 6.augustam jāievēl jauns domes priekšsēdētājs, pretējā gadījumā Saeima varētu lemt par domes atlaišanu.

Gadījumā ja līdz šim datumam domes priekšsēdētājs netiktu ievēlēts, likums "Par pašvaldībām" vēl paredzētu iespēju vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram sasaukt novada domes sēdi par jaunā vadītāja apstiprināšanu.

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA / l14.lv

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 11
Aivis Freidenfelds cīnās un ir pilns apņēmības uzveikt smagu slimību
Juriste Olsena saka: ja nāktos saslimt ar vēzi, viņa emigrētu. To pašu darītu draugi un paziņas 47
Pievienot komentāru