Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Londonā atklāta izstāde, kurā skatāmas no Latvijas emigrējušā geju mācītāja Māra Santa gleznas. Viņš teic, ka ļoti atkal vēlētos dzīvot Latvijā, bet tādā sabiedrībā, kurā nevalda homofobija un naids.

Izstādē Londonā skatāmas "geju mācītāja" Māra Santa gleznas. VIDEO 37

Kultūra
2016. gada 9. augustā 17:02 2016. gada 9. augustā 17:02
Mācītājs Māris Sants, kurš pirms 8 gadiem pameta Latviju, nespējot izturēt Latvijā valdošo homofobiju, tagad dzīvo Londonā. Viņš atkal darbojas kā mācītājs, strādā ar bezpajumtniekiem, tulko un glezno. Tikko Apvienotās Karalistes galvaspilsētā atklāta izstāde, kurā skatāmas arī Santa gleznas.

Londonas Makbeta pieaugušo izglītības centrā mācības katru gadu tiek noslēgtas ar audzēkņu izstādi. Šogad radošās tehnikas klasi beidzis arī Sants, kurš darbojas Rietumlondonas misijas dienas centrā kā mācītājs, papildus strādā par psihoterapeitu un tulku un cer, ka nākotnē varēs veltīt savu laiku tikai gleznošanai. Šajā izstādē ir izlikta daļa no mācību procesā tapušajiem darbiem, vēsta LTV ziņas.

„Man bija vesela tēma par izmirstošajiem dzīvniekiem un par alu zīmējumiem, un par eiropieti, kurš nav vardarbīgs un kurš nav iekarotājs.  Un šeit ir viens darbs no tā – pēdējais taurs nomira Polijā 627. gadā. Šis pats darbs ir uztaisīts ar sāli. Sāls ir pielīmēta pie papīra un krāsota, tā ka pats darbs ies bojā. Sāls saēdīs papīru un – viss,” stāsta mācītājs. Izstādē ir arī viņa darbi par šobrīd aktuālām tēmām.

„Man ļoti, ļoti pietrūkst Latvijas,” atzīst Sants. „Es gribētu dzīvot Latvijā, bet Latvijā, kurā nav naida... Es gleznoju Latviju, katra trešā glezna ir no Latvijas. Vai no fotogrāfijas, vai no kaut kā... man Latvija ir ļoti svarīga.”

Māra Santa darbi ir komerciāli veiksmīgi, jo liela daļa gleznu ir pārdotas, arī mācību centra pasniedzēji darbus vērtē atzinīgi.

„Manuprāt, darbi ir ļoti spēcīgi. Varēju to tapšanu vērot visa gada garumā, jo ik pa brīdim ielūkojos klasē, kuru viņš apmeklēja,” saka mākslas un amatniecības programmu menedžere Džeina Satona.

Uz izstādes atklāšanu atbalstīt Santu bija ieradušies arī viņa draugi. Viens no viņiem - Timurs Ancovs uzskata, ka Māris ir ļoti gudrs un ļoti zinošs cilvēks: „Runājot par viņa darbiem, es arī, godīgi sakot, ļoti daudz ko uzzinu, tāpēc man arī tas ir ļoti vērtīgi būt kaut kur drusciņ līdzās tam visam procesam”.

Par nesen Londonā atklāto izstādi, kurā skatāmi Santa darbi, sīkāk skatieties videosižetā.

Mācītājs, kurš glezno

 

Kasjauns.lv/Foto: no Māra Santa personīgā arhīva, ekrānuzņēmums no video/Video: LTV Ziņas

Citi šobrīd lasa

Jūras administrācija: miljonāra Lūsiņa "kuģis" Pāvilostā tomēr nav kuģis 88
Skolā Krievijā pusaudzis ar cirvi ievaino sešus bērnus un skolotāju 10
Foto: Vladimirs Putins metas āliņģī, pieminot Jēzus kristīšanu 20
Skatīt visus komentārus