Visstiprāk līs otrdien, trešdien un ceturtdie, bet pārdzīvojumus "atdarīs" brīvdienās iespējamie +27 grādi.

Šīs nedēļas beigās varam sagaidīt pat +27 grādu siltumu 7

Sabiedrība
2016. gada 15. augustā 08:15 2016. gada 15. augustā 08:15
Lai arī vēstījām, ka rudens šogad klāt par divām nedēļām ātrāk un meteoroloģiskā vasara - un arī karstums - beigusies, jaunākās prognozes liecina, ka šajās brīvdienās vēl varam tikt svētīti ar vasarīgu siltumiņu.

Tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stipri lietains laiks. Jaunākā "Global Forecast System" prognoze rāda, ka nokrišņu daudzums Rīgā līdz ceturtdienas vakaram var sasniegt pat 100 litru uz kvadrātmetru, kas ir krietni vairāk par mēneša normu.

Pamatīgākās lietavas prognozētas valsts centrālajā daļā, īpaši Rīgas apkaimē. Lielākais nokrišņu daudzums valstī kopumā gaidāms otrdien un trešdien, bet arī ceturtdien vēl daudz līs.

Otrdien, trešdien un ceturtdien gaisa temperatūra nepārsniegs +14..+19 grādu, nedēļas nogalē palaikam spīdēs saule un kļūs siltāks – gaisa temperatūra sestdien un svētdien, iespējams, paaugstināsies līdz +22..+27 grādiem. Arī nedēļas nogalē kaut vietām valstī gaidāms lietus un pērkona negaiss.

Jau ziņots, ka ļoti stiprs lietus daudzviet Latvijā bija augusta pirmajā nedēļā, arī pagājušajā nedēļā katru dienu kaut daļā valsts ir lijis. Vidējais nokrišņu daudzums valstī divās nedēļās sasniedza mēneša normu. Šī mēneša lietus summa līdz 14.augusta vakaram bija no 32 milimetriem Dobelē līdz 155 milimetriem Rūjienā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Pēdējo piecu gadu priecīgākā ziņa Laura Reinika faniem 39
Murgs nakts garumā: „airBaltic” ceļu no Rīgas līdz Tallinai noorganizē desmit stundās ar netīru autobusu 23
Atklājas detaļas, kā notika slāpekļskābes noplūde uz Daugavpils šosejas 9
Skatīt visus komentārus