Dziedātāja Evija Martinsone.

Ziemeļblāzmas 103. gadskārtu atzīmēs ar koncertprogrammu "Ziemeļu sāga" 1

Ziņas
2016. gada 29. augustā 18:47
Kopš kultūras pils „Ziemeļblāzma” atklāšanas pēc rekonstrukcijas, katru gadu ar krāšņu koncertu tiek atzīmētas pils gadskārtas, šoreiz – pils 103. gadadienā, piedāvājot saviem klausītājiem īpašu koncertprogrammu “Ziemeļu sāga”, kas gan fonētiski, gan simboliski sasaucas ar kultūras pils “Ziemeļblāzma” nosaukumu un tā izcelsmes vēsturi.

Koncertprogrammā skanēs skandināvu komponistu mūzikas meistardarbi, akcentējot ziemeļu, tostarp, ziemeļblāzmas skaistumu. No zviedru, somu un norvēģu tautas dziesmām, Ūles Bulla, Edvarda Grīga, Žana Sibeliusa melodijām līdz pat grupas ABBA populārajām dziesmām, - tāds būs ceļš, iepazīstot ziemeļzemju ļaužu likteņstāstus bezgala krāšņās, bet skarbās ziemeļu dabas fonā, kur Latvijas Nacionālās operas spožais soprāns Evija Martinsone iejutīsies vairāku paaudžu ziemeļzemju sieviešu likteņos. Muzikālā uzveduma literāro pamatu iedvesmojusi izcilā norvēģu rakstniece Hjerbjorga Vasmu. Norvēģu, somu un zviedru komponistu mūzika kā allaž pārsteigs ar savu skaistumu un vienkāršību, un šajā kaleidoskopā savdabīgi ziemeļniecisku akcentu ievīs arī kāds izcils F.Šūberta muzikālais opuss.

Programmu veido trīs izcili latviešu mūziķi – dziedātāja Evija Martinsone, pianists Aldis Liepiņš, čellists Ivars Bezprozvanovs, ka arī muzikoloģe Karina Bērziņa stāstnieces lomā.

Ieeja koncertā bez maksas.

Koncerts notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Izlasi

Jaunieši, kuri tautai atrādīja kādas Latvijas skolas pusdienas, paskaidro - ēdiens nav slikts. FOTO
Ulmaņa gatvē atklāj jaunu "K Senukai" veikalu. Apskati, ko tur var nopirkt! 13
Traģiska avārija Madonas pusē - avarē auto ar iereibušiem jauniešiem 18
Pievienot komentāru