Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Liels izaicinājums - noturēties pret neveselīgām uzkodām, ko arī plašā klāstā var nopirkt lielveikalā.

Ja gribas ēst tūlīt un uzreiz! Kas ir veselīgākais no tā, kas ir nopērkams lielveikalā 6

Diētas
2016. gada 27. septembrī 07:05 2016. gada 27. septembrī 07:05
Viens no lielākajiem riskiem ēst neveselīgi rodas tad, kad cilvēks – vienalga, vai tas ir bērns, vai pieaugušais – neatrodas apstākļos, kuros ir iespēja ieturēt normālu ēdienreizi. Kad bada sajūta uzbrūk, ejot pa ielu, talkā nāk šokolādes batoniņi, čipsi un hotdogi no tuvākā kioska.

Ja pieaugušais vēl var pierunāt sevi paciesties līdz mājām, tad bērnam vajag tūlīt un tepat. Ko nopirkt veikalā, lai bērns var ieturēt maltīti ceļā? Konsultē uztura speciāliste Ksenija Andrijanova

Banāni

Augļi, bez šaubām, ir veselīgi, taču tos pirms ēšanas nepieciešams nomazgāt. Par laimi, banānam ir dabas dots „iepakojums”, kas pasargā tos no netīrumiem. Pietiek noslaucīt banāna mizu ar mitru salveti, un to var droši dot bērnam apēst! 

Siera nūjiņas vai siers šķēlēs

Siers ir pilnvērtīgu olbaltumvielu un kalcija avots. Ražotāji ir parūpējušies, lai to var apēst tūlīt un nesagriežot. Iecienītas ir tā saucamās „siera nūjiņas” un siers, kas jau ir sagriezts šķēlēs. Jāizvairās no siera izstrādājumiem –  sieriem, kuros ir pievienoti augu tauki. To, vai tas ir siers vai siera izstrādājums, ir jānorāda uz produkta marķējuma. 

Rupjmaize un galetes

Rupjmaize ir garšīga un sātīga, tāpēc droši var iegādāties maizi, kas jau ir sagriezta šķēlēs. Ieteicams paņemt arī kraukšķīgās galetes – to izvēle ir ļoti plaša – rudzu, kviešu, griķu, rīsu, kukurūzas. Uz tām var uzlikt siera šķēli. 

Sukādes

Lai atgūtu enerģiju maksimāli ātri, meklējiet sukādes! Ražotāji piedāvā ļoti daudz interesantu produktu – ķiršu, cidoniju, rabarberu, ķirbju sukādes. Atšķirībā no žāvētajiem augļiem, tās nav jāmazgā pirms lietošanas uzturā.

100% sulas

Veikalos tiek piedāvātas arī 100% svaigas sulas, kas tiek tirgotas mazās pudelītēs vai kartona iepakojumos. Tāds produkts ir salīdzinoši dārgs, taču situācijā, kad jāizvēlas starp šādu sulu un cukurotu dzērienu, ir vērts ieguldīt!

Skābpiena produkti

Noteikti ir ieteicams paķert līdzi kādu skābpiena produktu – kefīru, rjaženku, paniņas, dzeramo jogurtu. Labāk izvairīties no tā saucamajiem „bērnu” jogurtiem – krāsainiem, ar dažādām piedevām, un izvēlēties jogurtu ar pēc iespējas „īsāku” sastāvu un bez liekām piedevām cukura un armonatizētāju veidolā.

Riekstu – sēklu maisījumi

Ja vecāks ir pārliecināts, ka bērns spēj labi sakošļāt riekstus un sēklas bez riska aizrīties – šis ir labs risinājums uzkodai. Nav ieteicami sālīti riekstiņi un riekstiņi cukura apvalciņā.

Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock


 

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 18
Skatīt visus komentārus