Luka Dončičs ar bumbu pret Greisonu Alenu.
2023. gada 26. decembris, 15:34

Luka Dončičs pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva 50 punktus un palīdzēja Dalasas "Mavericks" izcīnīt uzvaru, kamēr citā spēlē Denveras "Nuggets" apspēlēja Goldensteitas "Warriors".

"Mavericks" viesos ar rezultātu 128:114 (36:24, 28:30, 27:38, 37:22) pārspēja Fīniksas "Suns", kas piedzīvoja piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs.

Dončičs, spēlējot 43 minūtes un 31 sekundi, guva 50 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un tika pie 15 rezultatīvām piespēlēm. Viņš jau pirmajā ceturtdaļā sasniedza 10 000 gūto punktu robežu savā NBA karjerā, paveicot to 358 mačos.

Vēl 23 punktus uzvarētāju labā guva Deriks Džounss, bet Dereks Laivlijs pievienoja 20 punktus un desmit bumbas zem groziem.

Fīniksas komandā Greisons Alens izcēlās ar 32 punktiem, kamēr Čimezi Metu tika pie 23 punktiem un 19 atlēkušajām bumbām.

Citā mačā, tiekoties iepriekšējo sezonu čempionvienībām, Denveras "Nuggets" savā laukumā ar 120:114 (29:26, 24:28, 39:35, 28:25) guva panākumu pār Goldensteitas "Warriors".

Laukuma saimnieku uzvaru kaldināja Džamals Marejs ar 28 punktiem un Nikola Jokičs, kurš sakrāja 26 punktus, 14 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

"Warriors" vienībā, kas piedzīvoja pirmo neveiksmi pēc piecu uzvaru sērijas, vienīgais spēlētājs, kurš guva vairāk par 20 punktiem bija Endrjū Viginss, tiekot pie 22 punktiem, bet Stefens Karijs, realizējot tikai trīs no 13 tālmetieniem, izcēlās ar 18 punktiem.

Vēl Maiami "Heat" mājās ar rezultātu 119:113 (26:22, 37:27, 23:37, 33:27) uzvarēja Filadelfijas "76ers".

Starp mājiniekiem rezultatīvākais ar 26 punktiem un 15 bumbām zem groziem bija Bams Adebajo, kamēr Filadelfijas komandā Tobiass Heriss guva 27 punktus.