Merzļikins slims, "Blue Jackets" vārtos birst ripas
"Blue Jackets" bezcerīgi piekāpjas "Red Wings"
2023. gada 17. oktobris, 08:21

Kolumbusas "Blue Jackets" komanda, kurai vēdera vīrusa dēļ nevar palīdzēt Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins, pirmdien piedzīvoja "sauso" zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā. "Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 0:4 (0:1, 0:3, 0:0) atzina Detroitas "Red Wings" pārākumu.

Sestdienas spēlēs Merzļikins pirmajos divos periodos atvairīja 24 no 25 metieniem, vēlāk tiekot nomainīts. Šosezon nepilnos divos aizvadītajos mačos Latvijas vārtsargs vidēji ielaidis 1,84 ripas un atvairījis 95% metienu.

Pirmdien "Blue Jackets" vārtu drošība tika uzticēta Spenseram Mārtinam, bet rezerves vārtsargs bija no Amerikas Hokeja līgas (AHL) izsauktais Džefs Grīvs.

Cīņas devītajā minūtē Šeins Gostisbehers pretuzbrukumā izpildīja precīzu metienu no zonas vidus, pirmo reizi mačā liekot Mārtinam izvilkt ripu no vārtiem. Otrā perioda astotajā minūtē "Blue Jackets" hokejisti zaudēja ripu savā aizsardzības zonā, kas Maiklam Rasmusenam ļāva panākt 2:0.

Turpinājumā 12.minūtē Dilans Larkins nonāca viens pret Mārtinu un, metot ar nūjas lāpstiņas neērto pusi, nostiprināja vadību, bet 56 sekundes vēlāk Endrū Kops iemeta vārtos atlēkušo ripu. Pēdējos divus vārtus viesi guva vairākumos. Kopam bija iespēja izcelties arī trešajā periodā, taču viņa izpildīto soda metienu Mārtins atvairīja.

Mārtins šajā cīņā atvairīja 24 no 28 metieniem jeb 85,7%, kamēr otros vārtos Džeimss Reimers tika galā ar visiem 23 raidījumiem.

"Red Wings" Kolumbusas vienību "sausā" atstājusi 14 reizes, no tām astoņas pretinieku laukumā.

"Blue Jackets" nākamo maču aizvadīs piektdien, kad savā laukumā uzņems Kalgari "Flames". Ar diviem punktiem trīs cīņās Kolumbusas hokejisti Austrumu konferencē ir priekšpēdējā, 15. vietā.

Citā mačā šī gada NHL drafta pirmais numurs Konors Bedārds un sezonas pirmajās divās spēlēs "hat-trick" guvušais Ostons Metjūss pirmdien palika bez punktiem mačā, kurā Čikāgas "Blackhakws" viesos ar rezultātu 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) uzvarēja Toronto "Maple Leafs".

"Blackhawks" uzbrucējs Bedārds savās NHL karjeras pirmajās trīs spēlēs katrā guva pa punktam, bet šoreiz palika tukšā. Savukārt "Maple Leafs" uzbrucējs Metjūss nekļuva par vēsturē pirmo hokejistu, kurš sezonas pirmajās trīs spēlēs katrā izcēlies ar vismaz trīs gūtiem vārtiem, arī viņam paliekot bez rezultativitātes punktiem.

"Blackhawks" uzvarai pamatus ielika trešajā periodā, kad vārtus guva Korijs Perijs, Tailers Džonsons un Makenzijs Entvistls. Teilors Redišs ieraidīja ripu tukšos vārtos, divas rezultatīvas piespēle bija Andresam Aanasiu, bet vārtsargs Arvids Sēderblūms tika galā ar 36 metieniem.

"Maple Leafs" rindās vienīgs vārtus guva Džons Tavaress.

Citā spēlē Ņujorkas "Rangers" mājās pārspēja Arizonas "Coyotes" ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). Trešajā periodā uzvaru nesošos vārtus guva Vinsents Tročeks, savukārt vārtsargs Igors Šestjorkins atvairīja soda metienu, liedzot viesiem panākt neizšķirtu.

Vēl pirmdien Vašingtonas "Capitals" savā laukumā ar rezultātu 3:2 (0:2, 2:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica Kalgari "Flames". Kā vienīgais savu raidījumu pēcspēles metienos realizēja Jevgeņijs Kuzņecovs, bet vārtsargs Dārsijs Kempers 65 minūtēs atvairīja 38 "Flames" hokejistu metienus.

NHL regulārajā čempionātā komandas līdz 18. aprīlim aizvadīs 82 spēles.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausa izcīņā uzvarēja Vegasas "Golden Knights", kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers", kuru rindās šosezon spēlē laviešu aizsargs Uvis Jānis Balinskis.