Agate Rašmane izcīna augstu vietu šaušanā ar pneimatisko pistoli Pasaules kausa posmā Riodežaneiro
Agate Rašmane (foto: Latvijas Šaušanas federācija)
2023. gada 14. septembris, 20:20

Latvijas sportiste Agate Rašmane ceturtdien izcīnīja piekto vietu Brazīlijā notiekošajā Pasaules kausa posmā šaušanā ar pneimatisko pistoli desmit metru distancē.

Agate Rašmane šaušanā desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli

Latvijas šāvēja Agate Rašmane svētdien izcīnīja 19. vietu Tokijas olimpisko spēļu sacensībās šaušanā desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli.

gallery icon

Rašmane kvalifikācijā sašāva 579 punktus no 600, ieņemot ceturto vietu.

Finālā iekļuva astoņas labākās šāvējas 46 sportistu konkurencē. Labāko rezultātu 587 punkti sasniedza ķīniete Cjaņa Vei.

Cīņā par medaļām Latvijas sportiste izcīnīja piekto vietu.

Par uzvarētāju kļuva armēniete Elvira Karapetjana, aiz sevis atstājot divas Ķīnas sportistes Vanu Siju un Cjaņu. Rašmani apsteidza arī kolumbiete Huana Rueda Vargasa.

Pasaules kausa posms Riodežaneiro beigsies otrdien.

Augustā pasaules čempionātā Baku Agate Rašmane izcīnīja licenci uz Parīzes olimpiskajām spēlēm šaušanā ar mazkalibra pistoli.

Šaušana ir tradīcijām bagāts sporta veids. Tas ir bijis viens no deviņiem sporta veidiem, kas tika iekļauts 1896.gadā notiekošajās pirmajās atjaunotajās olimpiskajās spēlēs Atēnās. Latvijas sportistu panākumi šaušanas sportā iezīmējās jau 1912.gada olimpiskajās spēlēs Stokholmā, kur, tolaik startējot Krievijas impērijas sastāvā, bronzas medaļu šaušanā pa māla baložiem izcīnīja Latvijas sportists Haralds Blaus. Savukārt Latvijas olimpiskais čempions Afanasijs Kuzmins ir viens no pasaulē diviem olimpiešiem, kurš piedalījies deviņās olimpiskajās spēlēs, vēsta Latvijas Šaušanas federācija.