Muritala gūst vārtus Konferences līgā un palīdz "Hibernians" uzvarēt "Levadia"
"Hibernians" kapteinis Jurgens Degabriēle priecājas par otrajiem gūtajiem vārtiem.
2022. gada 19. jūlijs, 23:48

Maltas klubs Paolas "Hibernians" otrdien UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajā spēlē pārspēja Tallinas "Levadia" komandu, pāra uzvarētājām nākamajā kārtā tiekoties ar Latvijas čempioni futbolā RFS.

"Hibernians" savā laukumā ar rezultātu 3:2 (2:0) uzvarēja Igaunijas čempionvienību "Levadia".

Atbildes spēle notiks pēc nedēļas Tallinā, uzvarētājai divu maču summā nākamajā kārtā tiekoties ar RFS. Trešās kārtas dueļi iecerēti 4. un 11.augustā.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 13 minūtes, debiju Maltas komandā piedzīvoja Nigērijas uzbrucējs Junusa Muritala, kurš pērn sevi spilgti parādīja Latvijas kluba "Metta" rindās, bet sezonas otrajā pusē spēlēja "Riga" sastāvā, UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešajā kārtā palīdzot apturēt tieši "Hibernians". Šosezon Latvijas čempionātā Muritala "Metta" rindās deviņos mačos guva divus vārtus.

Pamatlaika beigās tieši Muritala atjaunoja divu vārtu pārsvaru, taču tallinieši ātri panāca 2:3. Tieši Muritalas gūtie vārti bija uzvaru nesošie.

Mājiniekus 17.minūtē vadībā izvirzīja Ferdinando Apaps, bet septiņas minūtes vēlāk 2:0 panāca Jurgens Degabriēle. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Maksimiliāno Udže vienus vārtus atguva, bet 90.minūtē tieši Muritala panāca 3:1. Arī šoreiz divu vārtu pārsvars netika noturēts un kompensācijas laikā Ernests Agjiri panāca 2:3.

RFS nepārvarēja UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmo kārtu, zaudējot Somijas klubam Helsinku HJK, tādējādi nonāca UEFA Konferences līgas čempionu zarā. "Hibernians" piekāpās Īrijas klubam Tallas "Shamrock Rovers", kamēr "Levadia" priekškvalifikācijā atzina Islandes vienības Reikjavīkas "Vikingur" pārākumu.

UEFA Konferences līga ir Eiropā trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas. Maijā Tirānā par turnīra pirmo čempioni tika kronēta Itālijas komanda "AS Roma".

Tikmēr Čempionu līgas kvalifikācijas otrajā kārtā pirmajā spēlē negaidītu uzvaru svinēja Lietuvas klubs Viļņas "Žalgiris", kas mājās ar 1:0 (0:0) pārspēja Zviedrijas čempioni "Malmo". Mača 49.minūtē vārtus guva Fabjēns Ourega.

Citā mačā Šveices čempione "Zurich" ar bijušo "Ventspils" uzbrucēju Aijegunu Tosinu sastāvā ar 2:3 (0:2) viesos piekāpās Azerbaidžānas klubam "Qarabag". Tosins spēlē iesaistījās 14 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad rezultāts bija 1:3.

Vēl īru klubs "Shamrock Rovers", kas turnīrā kā trešo vārtsargu pieteicis 18 gadus veco latvieti Tomu Leiti, izbraukumā ar 0:3 (0:2) zaudēja Bulgārijas komandai Razgradas "Ludogorets".