Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sabonis federācijas prezidenta amatu pirmo reizi ieņēma 2012.gadā, tagad viņš pārvēlēts vēl uz vienu termiņu.

Sabonis pārvēlēts Lietuvas Basketbola federācijas prezidenta amatā

Basketbols
2016. gada 31. maijā 20:24 2016. gada 31. maijā 20:24
Leģendārais lietuviešu basketbolists Arvīds Sabonis otrdien uz vēl vienu termiņu tika ievēlēts par Lietuvas Basketbola federācijas prezidentu.

Sabonis federācijas prezidenta amatu pirmo reizi ieņēma 2012.gadā, bet otrdien Kauņā notikušajā pārvēlēšanu kongresā viņš amatā tika pārvēlēts uz vēl vienu termiņu, kurš noslēgsies pēc četriem gadiem.

Par savulaik izcilo basketbolistu balsis atdeva visi 81 kongresā balsot tiesīgie delegāti.

"Mēs Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) pasaules rangā ieņemam trešo vietu pēc ASV un Spānijas. Septīto reizi pēc kārtas piedalīsimies olimpiskajās spēlēs, kas tik mazai valstij kā Lietuva ir unikāls sasniegums. Tas ir visas Lietuvas basketbola sabiedrības nopelns. Pēdējā četru gadu ciklā mēs kā komanda esam paveikuši ļoti daudz, tāpēc arī turpmāk ceru uz atbalstu un sapratni, lai saglabātu Lietuvas basketbolu pasaules elitē," uzstājoties kongresā, sacīja Sabonis.

Šobrīd 51 gadu vecais Sabonis savas basketbolista karjeras lielāko daļu pavadīja Kauņas "Žalgiris" klubā un sešas reizes tika atzīts par gada labāko basketbolistu Eiropā. Viņš spēlējis arī Spānijā un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Portlendas "Trail Blazers", kurā pavadīja septiņas sezonas.

PSRS izlases sastāvā Sabonis izcīnīja zelta medaļu 1988.gada Seulas olimpiskajās spēlēs un kļuva par pasaules čempionu 1982.gadā, kā arī par Eiropas čempionu trīs gadus vēlāk.

Savukārt Lietuvas izlasē Sabonim lielākie panākumi bija divas bronzas medaļas olimpiskajās spēlēs 1992.gadā Barselonā un četrus gadus vēlāk Atlantā, kā arī sudraba medaļa 1995.gada Eiropas čempionātā.

Sabonis ir iekļauts Basketbola Slavas zālē, bet pērn viņš par mūža ieguldījumu Lietuvas basketbola attīstībā saņēma augstu Lietuvas valsts apbalvojumu "Globālā Lietuva".

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 36
Pievienot komentāru