foto: AFP/Scanpix
Pēc 11 gadu pārtraukuma Zakerbergs publicē lakonisku "tvītu", par ko tas liecina?
Marks Zakerbergs un Īlons Masks — vēl niknāki konkurenti
Slavenības
2023. gada 6. jūlijs, 14:17

Pēc 11 gadu pārtraukuma Zakerbergs publicē lakonisku "tvītu", par ko tas liecina?

Jauns.lv

Ko ASV sociālo tīklu lieluzņēmuma "Meta" vadītājs Marks Zakerbergs pateicis savā pirmajā "tvītā" 11 gadu laikā, ja to noskatījās miljoniem lietotāju?

Ar šādu lakonisku vēstījumu "Meta" vadītājs un kādreiz pasaules visbagātākais cilvēks Marks Zakerbergs pēc 11 gadu pārtraukuma parādījies savam sīvākajam sāncensim, pašlaik visbagātākajam cilvēkam Īlonam Maskam piederošajā sociālajā platformā "Twitter".

Zakerbergs publicēja interneta memu, kurā divi Zirnekļcilvēki norāda viens uz otru, šādi norādot par "Twitter" konkurenta palaišanu. Iepriekšējo reizi Zakerbergs "tvītoja" tālajā 2012. gada 18. janvārī.

"Meta" izstrādātajā mikroblogošanas platformā "Threads" vien dažu stundu laikā pēc tās darbības sākšanas reģistrējušies jau vairāk nekā desmit miljoni lietotāju. "Threads" sācis darboties 100 valstīs, un pagaidām darbosies bez reklāmām.

"Desmit miljoni lietotāju septiņās stundās," savā oficiālajā "Threads" kontā raksta Zakerbergs.

Kontus jau izveidojušas tādas slavenības ka Dženifera Lopesa, Šakira un Hjū Džekmens, kā arī mediji, tai skaitā "The Washington Post" un "The Economist".

Jau ziņots, ka ceturtdien sākusi darboties platforma "Threads", kas tiek uzskatīta par tiešu konkurenti "Twitter".

Tomēr privātuma regulējuma noteikto ierobežojumu dēļ "Threads" pagaidām nav pieejama Eiropas Savienībā. Bloka normas aizliedz lietotāju datu nodošanu starp platformām.

Analītiķi norāda, ka "Meta" dibinātājs Marks Zakerbergs izmanto daudzu "Twitter" lietotāju neapmierinātību ar "Twitter" īpašnieka Īlona Maska haotiskajiem lēmumiem, ieviešot maksu par dažādiem pakalpojumiem, un tāpēc tagad laiž tirgū "Twitter" līdzinieci.

"Threads" ir daudzējādā ziņā līdzīga "Twitter", turklāt ieraksta garuma ierobežojums ir 500 zīmes, kamēr "Twitter" ieraksti nevar būt garāki par 280 zīmēm.

"Twitter" apgalvo, ka platformai ir vairāk nekā 200 miljoni lietotāju dienā