Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Izsolīs kleitu, kurā Merilina Monro apsveica Džonu Kenediju dzimšanas dienā 5

Slavenības
2016. gada 8. septembrī 05:33 2016. gada 8. septembrī 05:33
Šoruden tiks izsolīta pieguļošā miesas krāsas kleita, kurā amerikāņu aktrise Merilina Monro 1962. gadā toreizējo ASV prezidentu Džonu Kenediju sveica dzimšanas dienā ar dziesmu "Happy Birthday".

Izsoļu nams "Julien's Auctions" prognozē, ka ar stikla pērlītēm izšūtā vakartērpa cena varētu sasniegt divus līdz trīs miljonus ASV dolāru (1,8 līdz 2,7 miljonus eiro).

Monro izaicinošo kleitu valkāja Kenedija 45.dzimšanas dienas svinībās "Madison Square Garden" koncertzālē 1962. gada 19. maijā. Modes nama "Jean Louis" kleita bija tik pieguļoša, ka tā tika sašūta uz Monro auguma.

Nepilnus trīs mēnešus pēc tam Monro nomira no miegazāļu pārdozēšanas. Viņa bija 36 gadus veca.

Pēc Monro pasūtījuma radītajai kleitai piemīt "ne tikai Holivudas slava, bet arī politiska un vēsturiska" nozīme, norāda izsoļu nama vadītājs Darens Džūljens.

Kleitu pirms 17 gadiem izsolē par 1,26 miljoniem dolāru (1,13 miljoniem eiro) iegādājās amerikāņu finanšu analītiķis Mārtins Cveigs, kurš nomira 2013.gadā. Kleitu pārdod viņa mantinieki.

"Viņa to sauca par ādu un pērlītēm," par tērpu sacīja Džūljens.

Novembrī "Julien's Auctions" trīs dienu laikā izsolīs apmēram 1300 ar Monro saistītus priekšmetus. To vidū būs mantas no Monro aktierspēles pasniedzēja Lī Strasberga un britu kolekcionāra Deivida Geinsboro-Robertsa kolekcijām.


LETA / Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 73
No Bondara grib piedzīt 15 miljonus; tiesa apķīlājusi viņa bankas kontus un īpašumus 110
Skatīt visus komentārus