Vecumnieku novada saimniecībā iznīcinātas 543 vistas, 241 paipala, 2500 vistu olas un 3424 paipalu olas.

Vecumnieku putnkopjiem izmaksās 5771 eiro par salmonelozes dēļ iznīcinātām vistām

Bizness
2016. gada 6. februārī 14:44
Lai kompensētu zaudējumus saistībā ar salmonelozi, Zemkopības ministrija no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem plāno izmaksāt 5771 eiro kompensāciju SIA "RRG" par minētās kaites dēļ iznīcinātām paipalām, vistām un olām, paredz valdības 9.februāra sēdes darba kārtība.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, mājputnu īpašniekam ir tiesības saņemt kompensāciju par salmonelozes uzliesmojuma apkarošanas laikā iznīcinātiem putniem un olām, kas paredzētas patēriņam cilvēku uzturā vai inkubēšanai, kā arī par dzīvnieku barību.

Atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektora norādītajai informācijai Vecumnieku novada saimniecībā iznīcinātas 543 vistas, 241 paipala, 2500 vistu olas un 3424 paipalu olas.

Tā kā saimniecībā putni tiek perēti uz vietas, nav putnu iepirkšanas dokumentu, pēc kuriem var noteikt iznīcināto putnu vecumu, un jāpaļaujas uz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektora konstatēto uz vietas saimniecībā. Tā kā inspektors atzīmējis norādi par kompensācijas nesamazināšanu, putnu īpašniekam pienākas kompensācija 5771 eiro apmērā.

Tāpat skaidrojumā norādīts, ka Zemkopības ministrija nodrošinās, lai atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem valsts budžetā daļēji tiktu atgūti līdzekļi par dzīvnieku īpašniekiem izmaksātajām kompensācijām saistībā ar salmonelozes apkarošanas programmu.

LETA/ Foto: EPA/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 17
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 34
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 22